URHEILUKOULUN JA NUORISOVALMENNUSRYHMÄN SYYSHARKAT

Urheilukoulun ja yleisurheilun nuorisovalmennusryhmän syyskausi on alkanut urheilutalon juoksusuoralla.

Harkka-ajat ovat seuraavat:

Maanantai klo 18.00-19.45, nuorisovalmennusryhmä 12-16 v

Tiistai klo 17.00-18.00: urheilukoulu 5-8 v

Tiistai klo 18.00-19.30: urheilukoulu 9-11 v

Torstai klo 17.00-18.30: urheilukoulu 9-11 v

Torstai klo 18.00-19.30: nuorisovalmennusryhmä 12-16 v

Varustus: sisäliikuntaverkkarit, lenkkarit, T-paita, juomapullo

Ryhmien tiedot tarkemmin: https://imatranurheilijat.fi/yleisurheilu/harjoitusryhmat/

Myös uusia otetaan mukaan toimintaan. Ilmoittautuminen harkoissa , tiedustelut Veli-Matti Kivilahti: 0449860953 tai yleisurheilu@imatranurheilijat.fi

 

 

SEURANMESTARUUSKISAT OSA 4 TULOKSET

Imatran Urheilijat Seuranmestaruuskilpailut 07.09.2021

P 15 Seiväshyppy

1. Vini Aarnikko ImU 2,40

P 15 Moukari

1. Vini Aarnikko ImU 21,72

P13 1000m

1. Jesper Vallin ImU 3.25,46

P 13 Moukari

1. Jesper Vallin ImU 13,16

P11 1000m

1. Aki Korhonen ImU 5.07,07
2. Unto Ojalainen ImU 5.14,95

P 11 Moukari

1. Aki Korhonen ImU 11,84
2. Unto Ojalainen ImU 9,69

P9 1000m

1. Santtu Nieminen 3.49,55
2. Aimo Ojalainen ImU 4.52,69

P9 Moukari

1. Santtu Nieminen ImU 7,75
2. Aimo Ojalainen ImU 6,19

N17 800m

1. Sofia Sund ImU 3.16,99
2. Senja Ojalainen ImU 3.46,92

N17 Moukari

1. Senja Ojalainen ImU 20,20
2. Sofia Sund ImU 10,73

T15 800m

1. Venla Puhakka ImU 2.59,56
2. Siiri Väyrynen ImU 3.05,10
3. Emma Moilanen ImU 3.12,30
4. Veera Vallin ImU 3.36,94
5. Erika Pellinen ImU 3.46,89

T15 Seiväshyppy

1. Emma Moilanen ImU 271
2. Siiri Väyrynen ImU 240
3. Veera Vallin ImU 160

T15 Moukari

1. Veera Vallin ImU 24.48
2. Siiri Väyrynen ImU 20.53
3. Venla Puhakka ImU 19.43
4. Emma Moilanen ImU 18.02
5. Erika Pellinen ImU 15.06

T13 1000m

1. Helmi Koivisto ImU 3.25,71
2. Emma Könönen ImU 4.08,96
3. Kiira Karttunen ImU 4.14,07

T13 Moukari

1. Emma Könönen ImU 19.41
2. Kiira Karttunen ImU 17.87
3. Vieno Väistö ImU 16.45
4. Moona Tamminen ImU 14.04
5. Helmi Koivisto ImU 4.72

T11 1000m

1. Rebecca Raijas ImU 3.46,48
2. Roosa Koivisto ImU 4.25,87
3. Selma Kotimäki ImU 4.39,91
4. Fanni Pesonen ImU 4.42,59

T11 Moukari

1. Fanni Pesonen ImU 13.51
2. Rebecca Raijas ImU 13.28
3. Selma Kotimäki ImU 10.24
4. Emilia Peltonen ImU 10.16
5. Roosa Koivisto ImU 7.50

SEURANMESTARUUSKISAT OSA 3 TULOKSET

Tulokset 9-11-13-15 v ja vanhemmat:https://www.tilastopaja.eu/fi/db/tulokset.php?CID=84651

Imatran Urheilijat Seuranmestaruuskilpailut 31.08.2021

Pojat 6v Ketteryysrata

1. Peetu Putto ImU 20,82
2. Leevi Putto ImU 21,94
3. Juuso Räsänen ImU 22,59

Pojat 5v Ketteryysrata

1. Juha-Matti Kostiainen ImU 25,10
2. Elmeri Jokinen ImU 28,39
3. Olli Muukkonen ImU 33,76

Tytöt 6v Ketteryysrata

1. Emma Jylhä ImU 21,63
2. Emilia Partanen ImU 26,45
3. Alisa Suvanto ImU 28,88
4. Oona Koivisto ImU 33,88

Tytöt 5v Ketteryysrata

1. Melissa Rantalainen ImU 23,89
2. Ronja Räsänen ImU 31,66
3. Veera Riikonen ImU 41,00

Pojat 8v 40m Aitajuoksu Tuuli +1,3

1. Jesse Saren ImU 8,85
2. Emil Kaljunen ImU 9,36
3. Vilppo Hyppönen ImU 9,50
4. Valtteri Jokinen ImU 10,00

Pojat 7v 40m Aitajuoksu Tuuli +1,4

1. Milo Ijäs ImU 9,48
2. Venni Ilonen ImU 10,01
3. Pauli Nurmi ImU 10,05
4. Tuukka Pöyhönen ImU 10,26

Tytöt 8v 40m Aitajuoksu Tuuli +1,1

1. Sara Räsänen ImU 9,61
2. Annabella Koskela ImU 9,76

Tytöt 7v Aitajuoksu Tuuli +1,3

1. Sylvi Seppänen ImU 9,25
2. Tea Rantalainen ImU 9,27
3. Emilia Riikonen ImU 9,40
4. Helmi Härkönen ImU 9,53
5. Martta Kostiainen ImU 9,72

Pojat 8v 400m

1. Jesse Saren ImU 1.38,41
2. Emil Kaljunen ImU 1.39,06
3. Vilppo Hyppönen ImU 1.51,38
4. Valtteri Jokinen ImU 1.56,90

Pojat 7v 400m

1. Milo Ijäs ImU 1.43,44
2. Pauli Nurmi ImU 1.49,13
3. Tuukka Pöyhönen ImU 1.51,55
4. Venni Ilonen ImU 2.04,76

Pojat 6v 400m

1. Leevi Putto ImU 1.57,05
2. Peetu Putto ImU 1.57,99
3. Juuso Räsänen ImU 2.08,49

Pojat 5v 400m

1. Juha-Matti Kostiainen ImU 2.08,43
2. Elmeri Jokinen ImU 2.14,09
3. Olli Muukkonen ImU 2.15,76

Tytöt 8v 400m

1. Sara Räsänen ImU 1.52,09
2. Annabella Koskela ImU 1.59,28

Tytöt 7v 400m

1. Tea Rantalainen ImU 1.47,06
2. Helmi Härkönen ImU 1.55,31
3. Sylvi Seppänen ImU 1.55,71
4. Martta Kostiainen ImU 1.56,37
5. Emilia Riikonen ImU 2.07,20

Tytöt 6v 400m

1. Emilia Partanen ImU 1.53,37
2. Emma Jylhä ImU 1.53,47
3. Alisa Suvanto ImU 2.08,62
4. Oona Koivisto ImU 2.09,49

Tytöt 5v 400m

1. Melissa Rantalainen ImU 1.54,41
2. Ronja Räsänen ImU 2.08,20
3. Veera Riikonen ImU 2.20,90

KOULULIIKUNTALIITON MESTARUUSKISAT 18.-19.9

Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut järjestetään Lappeenrannassa 18.-19.9.

KLL:n kisat on mainio kilpailukauden päätöskisa ja nyt ne ovat lähiseudulla joten kannattaa ehdottomasti lähteä.

Edustat kilpailuissa kouluasi. Ilmoita liikunnan opettajallesi, että haluat kisoihin, mutta ilmoita lajisi Lallille 6.9 mennessä niin ilmoitan teidät kisoihin ellei opettajan kanssa toisin sovita. Yläkoulun oppilaat kilpailevat P/T15 sarjoissa ja lukio/ammattikoululaiset M/N19 sarjoissa.

18.09. klo 12:00 alkaen:

    M19: 100m, 800m, 3-loikka, keihäs
    N19: 100m, 800m, 3-loikka, keihäs
    P15: 100m, 800m, korkeus, moukari
    T15: 100m, 800m, pituus, moukari

19.09. klo 12:00 alkaen:

    M19: 400m, 3000m, 110m aj, korkeus, pituus, kuula, kiekko
    N19: 400m, 3000m, 100m aj, korkeus, pituus, kuula, kiekko
    P15: 300m, 2000m, 100m aj, pituus, kuula, keihäs
    T15: 300m, 2000m, 80m aj, korkeus, kuula, keihäs

 

Seuranmestaruuskisat osa 2 tulokset 9-17v

M 200m tuuli -0,4

1. Veli-Matti Kivilahti ImU 26,28
2. Esa Räsänen ImU 29,00

M korkeus
1.Vili Valtonen ImU 168

M Kuula

1.Vili Valtonen ImU 11,00

M17 200m tuuli -0,4

1.Sisu Mikkilä ImU 24,65
2.Joonatan Vallin ImU 26,32

M17 korkeus
1.Sisu Mikkilä ImU 160

M17 Kuula

1.Joonatan Vallin ImU 8,07

P15 200m tuuli -0,4

1.Vini Aarnikko ImU 27,28
2.Eeli Valtonen ImU 27,44

P15 korkeus

1.Vilho Ojalainen ImU 143

P15 Kuula

1.Vini Aarnikko ImU 9,52
2.Eeli Valtonen ImU 9,04
3.Vilho Ojalainen ImU 7,90

P13 200m tuuli -0,4

1.Jesper Vallin ImU 30,28
2.Miska Anttonen ImU 30,97

P13 Pituus

1. Miska Anttonen ImU 4,13 +0,5
2. Jesper Vallin ImU 3,67 -0,6

P13 Kuula

1. Jesper Vallin ImU 6,54
2. Miska Anttonen ImU 6,10

P11 150m tuuli +0,8

1. Aki Korhonen ImU 27,33
2. Unto Ojalainen ImU 31,00

P11 Pituus

1. Unto Ojalainen ImU 2,69
2. Aki Korhonen ImU 2,41
3. Miron Fatin ImU 2,12

P9 150m tuuli +0,8

1. Santtu Nieminen ImU 27,46
2. Aimo Ojalainen ImU 27,68

P9 Korkeus

1. Santtu Nieminen ImU 100
2. Aimo Ojalainen ImU 100

P9 Pituus

1. Santtu Nieminen ImU 2,82
2. Aimo Ojalainen ImU 2,74

N Kuula

1. Kaisa Valtonen ImU 6,90
2. Marjut Vallin ImU 6,07
3. Merja Lehtikangas ImU 5,16

N korkeus

1. Milla Uitti ImU 130
2. Anniinna Kuukka ImU 125
3. Senja Ojalainen ImU 125
4. Sofia Sund ImU 100

N17 Kuula

1. Senja Ojalainen ImU 7,96
2. Sofia Sund ImU 4,94

T15 200m tuuli 0,0

1. Emma Moilanen ImU 28,35
2. Siiri Väyrynen ImU 28,76
3. Miisa Reponen ImU 29,59
4. Venla Puhakka ImU 30,61
5. Veera Vallin ImU 33,78

T15 Korkeus

1. Erika Pellinen ImU 143
2. Siiri Väyrynen ImU 130
3. Emma Moilanen ImU 125
4. Veera Vallin ImU 120

T15 Kuula

1. Veera Vallin ImU 8,76
2. Siiri Väyrynen ImU 7,97
3. Erika Pellinen ImU 7,68
4. Emma Moilanen ImU 7,30
5. Venla Puhakka ImU 7,05
6. Miisa Reponen ImU 5,95

T13 200m tuuli -0,5

1. Emma Könönen ImU 29,28
2. Kiira Karttunen ImU 29,30
3. Helmi Koivisto ImU 31,90
4. Saana Reponen ImU 32,61
5. Moona Tamminen ImU 34,98
6. Vieno Väistö ImU 35,53

T13 Pituus

1. Kiira Karttunen ImU 4,43 0,0
2. Emma Könönen ImU 4,33 -0,1
3. Helmi Koivisto ImU 3,91 0,0
4. Vieno Väistö ImU 3,26 0,0
5. Moona Tamminen ImU 3,08 0,0

T13 Kuula

1. Kiira Karttunen ImU 7,93
2. Emma Könönen ImU 7,69
3. Moona Tamminen ImU 6,52
4. Vieno Väistö ImU 5,49
5. Helmi Koivisto ImU 4,47

T11 Pituus

1. Fanni Pesonen ImU 3,70
2. Rebecca Raijas ImU 3,59
3. Eevi Aarnikko ImU 3,46
4. Selma Kotimäki ImU 3,27
5. Alisa Sund ImU 3,13
6. Roosa Koivisto ImU 3,10
7. Aino Bohm ImU 3,06
8. Minja Honkaniemi ImU 3,00
9. Minttu Pellinen ImU 2,94
10. Adele Parhiala ImU 2,47
11. Emilia Peltonen ImU 2,12

T9 Korkeus

1. Sella Kovalainen ImU 95
2. Venla Räikkönen ImU 80

T9 Pituus

1. Venla Räikkönen ImU 2,33

Seuranmestaruuskisat osa 2 tulokset 5-8v

Imatran Urheilijat
Seuranmestaruuskisat 24.08.2021

P8 150m tuuli 0,3

1. Jesse Saren ImU 30,94
2. Martti Uosukainen ImU 31,44
3. Valtteri Jokinen ImU 34,56
3. Vilppo Hyppönen ImU 34,56

P7 150m tuuli 0,2

1. Milo Ijäs ImU 31,59
2. Venni Ilonen ImU 33,33
3. Pauli Nurmi ImU 33,45
4. Tuukka Pöyhönen ImU 33,94

P6 150m tuuli 0,5

1. Peetu Putto ImU 34,43
2. Leevi Putto ImU 34,63
3. Niklas Sinkkonen ImU 35,57
4. Juuso Räsänen ImU 36,48
5. Onni Kivi ImU 41,13
6. Axel Kohonen ImU 50,60
7. Niklas Kurvinen ImU

P5 150m tuuli 0,2

1. Elmeri Jokinen ImU 39,05
2. Olli Muukkonen ImU 39,58
3. Juha-Matti Kostiainen ImU 39,59

T8 150m tuuli -0,1

1. Eva Tikka ImU 29,10
2. Sara Räsänen ImU 31,59
3. Annabella Koskela ImU 33,71
4. Lilli Tynkkynen ImU 36,63

T7 150m tuuli -0,9

1. Alisa Kyckling ImU 31,48
2. Tea Rantalainen ImU 32,92
3. Sylvi Seppänen ImU 34,92
4. Emilia Riikonen ImU 36,33
5. Adanna Koskela ImU 44,91

T6 150m tuuli -1,1

1. Emma Jylhä ImU 33,37
2. Emilia Partanen ImU 33,43
3. Martta Kostiainen ImU 35,11
4. Enni Räikkönen ImU 35,24
5. Oona Koivisto ImU 35,85
6. Inka Nuutinen ImU 39,64
7. Alisa Suvanto ImU 39,68

T5 150m -0,1

1. Melissa Rantalainen ImU 38,93
2. Edith Kaljunen ImU 39,62
3. Ronja Räsänen ImU 39,76
4. Veera Riikonen ImU 43,10

P8 Pituushyppy

1. Jesse Saren ImU 2,45
2. Martti Uosukainen ImU 2,30
3. Valtteri Jokinen ImU 2,13
4. Vilppo Hyppönen ImU 2,02

P7 Pituushyppy

1. Pauli Nurmi ImU 2,14
1. Venni Ilonen ImU 2,14
3. Milo Ijäs ImU 2,00
4. Tuukka Pöyhönen ImU 1,95

P6 Pituushyppy

1. Peetu Putto ImU 2,17
2. Leevi Putto ImU 1,84
2. Niklas Sinkkonen ImU 1,84
4. Juuso Räsänen ImU 1,75
5. Axel Kohonen ImU 1,59
6. Onni Kivi ImU 1,49
Niklas Kurvinen ImU 1,21

P5 Pituushyppy

1. Juha-Matti Kostiainen ImU 1,77
2. Elmeri Jokinen ImU 1,70
3. Olli Muukkonen ImU 1,50
3. Peetu Karhu ImU 1,50

T8 Pituushyppy

1. Eva Tikka ImU 2,57
2. Sara Räsänen ImU 2,38
3. Annabella Koskela ImU 2,28
4. Lilli Tynkkynen ImU 1,82

T7 Pituushyppy

1. Alisa Kyckilng ImU 2,45
2. Tea Rantalainen ImU 2,35
3. Sylvi Seppänen ImU 2,11
4. Martta Kostiainen ImU 1,97
5. Emilia Riikonen ImU 1,96
6. Adanna Koskela ImU 1,28

T6 Pituushyppy

1. Emilia Partanen ImU 2,12
2. Alisa Suvanto ImU 1,84
2. Enni Räikkönen ImU 1,84
4. Emma Jylhä ImU 1,74
5. Inka Nuutinen ImU 1,60
6. Oona Koivisto ImU 1,54

T5 Pituushyppy

1. Ronja Räsänen ImU 1,52
2. Edith Kaljunen ImU 1,50
3. Veera Riikonen ImU 1,03
4. Melissa Rantalainen ImU 0,97

SEURANMESTARUUSKISAT OSA 1 TULOKSET

Seuranmestaruuskisojen 1 osa käytiin 17.8. Toinen osakilpailu on tiistaina 24.8 klo 17.00

Tulokset

Pojat 5v 60m
1.Elmeri Jokinen 14,84
2.Eelis Kovalainen 15,27
3.Peetu Karhu 17,29

Pojat 6v 60m
1.Peetu Putto 13,07
2.Leevi Putto 13,45
3.Niklas Sinkkonen 13,52
4.Juuso Räsänen 13,55
5.Axel Kohonen 13,71
6.Onni Kivi 14,88
7.Niklas Kurvinen 17,18

Pojat 7v 60m
1.Milo Ijäs 12,01
2.Niko Vasarainen 12,04
3.Venni Ilonen 12,41
4.Tuukka Pöyhönen 13,41
5.Olli Muukkonen 14,88

Pojat 8v 60 m
1.Jesse Saren 12,11
2.Emil Kaljunen 12,80
3.Valtteri Jokinen 16,21

Tytöt 5v 60m
1.Ronja Räsänen 14,11
2.Edith Kaljunen 14,61

Tytöt 6v 60m
1.Emilia Partanen 12,79
2.Emma Jylhä 12,93
3.Enni Räikkönen 13,05
4.Oona Koivisto 13,41
5.Martta Kostiainen 13,56
6.Alisa Suvanto 14,12
7.Inka Nuutinen 14,43

Tytöt 7 v 60m
1.Alisa Kyckling 12,35
2.Emilia Riikonen 12,88
3.Sylvi Seppänen 13,01
4.Adanna Koskela 16,62

Tytöt 8v 60m
1.Eva Tikka 11,25
2.Sara Räsänen 11,89
3.Annabella Koskela 12,97
4.Lilli Tynkkynen 13,97

Pojat 5v pallonheitto
1.Olli Muukkonen 12,02
2.Eelis KOvalainen 8,78
3.Elmeri Jokinen 7,96
4.Peetu Karhu 6,99

Pojat 6 v pallonheitto
1.Niklas Sinkkonen 11,93
2.Leevi Putto 11,90
3.Axel Kohonen 10.53
4.Peetu Putto 10,51
5.Juuso Räsänen 9,41
6.Niklas Kurvinen 7,29
7.Onni Kivi 7,00

Pojat 7v pallonheitto
1.Niko Vasarainen 16,08
2.Tuukka Pöyhönen 15,19
3.Milo Ijäs 13,97
4.Venni Ilonen 13,75

Pojat 8v pallonheitto
1.Martti Uosukainen 19,10
2.Emil Kaljunen 11,15
3.Valtteri Jokinen 9,51
4.Jesse Saren 8,40

Tytöt 5v pallonheitto
1.Edith Kaljunen 8,27
2.Ronja Räsänen 5,80

Tytöt 6v pallonheitto
1.Emma Jylhä 13,20
2.Enni Räikkönen 12,60
3.Emilia Partanen 11,95
4.Alisa Suvanto 11,44
5.Martta Kostiainen 10,44
6.Inka Nuutinen 8,48
7.Oona Koivisto 4,50

Tytöt 7v pallonheitto
1.Alisa Kyckling 15,44
2.Sylvi Seppänen 14,50
3.Emilia Riikonen 12,52
4.Adanna Koskela 6,69

Tytöt 8v pallonheitto
1.Eva Tikka 16,64
2.Lilli Tynkkynen 13,85
3.Sara Räsänen 11,99
4.Annabella Koskela 11,67

M keihäs
1.Veli-Matti Kivilahti ImU 53,38
2.Jarkko Uosukainen ImU 48,31

Toimitsija keihäs 600 g

1.Jussi Anttonen ImU  38,18

2.Esa Räsänen ImU  32,06

Naiset keihäs 600 g

1.Kaisa Valtonen ImU  22,80

P15 100m tuuli +1.3
1.Eeli Valtonen ImU 13,49
2.Vini Aarnikko ImU 13,53

P15 pituus
1.Vilho Ojalainen ImU 4,75 +0.2
2.Eeli Valtonen ImU 4,59 -2.0
3.Vini Aarnikko ImU 4,39 -1.2

P15 keihäs
1.Vini Aarnikko ImU 40,05
2.Eeli Valtonen ImU 39,70
3.Vilho Ojalainen ImU 27,50

P13 60m tuuli -0.6
1.Miska Anttonen ImU 9,05
2.Jesper Vallin ImU 9,07

P13 korkeus
1.Miska Anttonen ImU 143
2.Jesper Vallin ImU 115

P13 keihäs
1.Miska Anttonen ImU 23,96
2.Jesper Vallin ImU 19,35

P11 60 m
1.Aki Korhonen ImU 10,74
2.Unto Ojalainen ImU 12,99

P11 korkeus
1.Unto Ojalainen ImU 110
2.Aki Korhonen ImU 100

P11 kuula
1.Aki Korhonen ImU 5,34
2.Unto Ojalainen ImU 5,13
3.Miron Fatin ImU 4,43

P9 60m
1.Aimo Ojalainen ImU 11,04
2.Santtu Nieminen ImU 11,20

P9 kuula
1.Aimo Ojalainen ImU 4,31
2.Santtu Nieminen ImU 4,30

N17 100m tuuli -0,1
1.Senja Ojalainen ImU 16,67
2.Sofia Sund ImU 17,19

N17 pituus
1.Senja Ojalainen ImU 3,53 + 1.1
2.Sofia Sund ImU 2,81 + 0.8

N17 keihäs
1.Senja Ojalainen ImU 20,07
2.Sofia Sund ImU 8,91

T15 100m tuuli -0.1
1.Emma Moilanen ImU 13,01
2.Siiri Väyrynen ImU 13,92
3.Venla Puhakka ImU 14,43
4.Erika Pellinen ImU 14,82
5.Veera Vallin ImU 16,00

T15 pituus
1.Erika Pellinen ImU 4,30 0.0
2.Emma Moilanen ImU 4,23 +1.9
3.Siiri Väyrynen ImU 4,22 +1.2
4.Venla Puhakka ImU 4,17 0.0
5.Veera Vallin ImU 3,85 +0.2

T15 keihäs
1.Emma Moilanen ImU 27,02
2.Venla Puhakka ImU 19,50
3.Erika Pellinen ImU 17,94
4.Veera Vallin ImU 16,05
5.Siiri Väyrynen ImU 15,45

T13 60m tuuli-0.5
1.Kiira Karttunen ImU 8,77
2.Emma Könönen ImU 8,78
3.Helmi Koivisto ImU 9,57
4.Julia Montonen ImU 9,85
5.Vieno Väistö ImU 9,92
6.Moona Tamminen ImU 10,11

T13 korkeus
1.Emma Könönen ImU 133
2.Kiira Karttunen ImU 125
3.Julia Montonen ImU 125
4.Helmi Koivisto ImU 110
5.Vieno Väistö ImU 110
6.Moona Tamminen ImU 105

T13 keihäs
1.Julia Montonen ImU 28,60
2.Emma Könönen ImU 18,74
3.Kiira Karttunen ImU 13,81
4.Vieno Väistö ImU 13,26
5.Moona Tamminen ImU 11,82
6.Helmi Koivisto ImU 7,93

T11 60 m
1.Fanni Pesonen ImU 9,51
2.Rebecca Raijas ImU 9,70
3.Eevi Aarnikko ImU 10,07
4.Roosa Koivisto ImU 10,29
5.Alisa Sund ImU 10,73
6.Helmi Lehto ImU 10,76
7.Aino Bohm ImU 11,01
8.Minja Honkaniemi ImU 11,18
9.Adele Parhiala ImU 12,08

T11 korkeus
1. Fanni Pesonen ImU 135
2.Eevi Aarnikko ImU 124
3.Alisa Sund ImU 115
4.Rebecca Raijas ImU 115
5.Aino Bohm ImU 105
6.Roosa Koivisto ImU 100
7.Adele Parhiala ImU 80

T11 kuula
1.Eevi Aarnikko ImU 8,56
2.Fanni Pesonen ImU 7,43
3.Rebecca Raijas ImU 6,97
4.Aino Bohm ImU 6,16
5.Alisa Sund ImU 6,09
6.Minja Honkaniemi ImU 4,66
7.Helmi Lehto ImU 4,46
8.Adele Parhiala ImU 4,02
9.Roosa Koivisto ImU 3,77

T9 60m
1.Sella Kovalainen ImU 11,13
2.Venla Räikkönen ImU 11,72
3.Lilja Lehto ImU 12,00

T9 kuula
1.Lilja Lehto ImU 4,62
2.Venla Räikkönen ImU 4,58
3.Sella Kovalainen ImU 3,94

 

HARKAT JATKUVAT NORMAALIVUOROIN

Urheilukoulun ja yleisurheilun nuorisovalmennusryhmän harkat elo-syyskuussa

tiistai klo 17- n. 18.00 Urheilukoulun kisat

tiistai klo 17 –  n. 19.30 9-11 v ja 13-15-17 v sarjojen kisat

 

torstai klo 17-18.30 9-11 v urheilukoulu ja 12-15 v valmennusryhmän harkat

Iltavuorot jatkuvat 12.9 asti, jonka jälkeen on n. 2 viikon tauko.

Syyskauden harkat alkavat lokakuun alussa urheilutalolla.

Myös uusia otetaan mukaan milloin vain.

Tiedustelut: 0407624259.

URHEILUKOULU- JA NUORISOVALMENNUSMAKSUT

Urheilukoulu- ja nuorisovalmennusryhmän kesäkauden maksu 1.6 – 19.9.2021 pyydetään maksamaan seuraavasti:

5-8 v urheilukouluryhmä 65 €

9-11 v urheilukouluryhmä 100 €

12-16 v nuorisovalmennusryhmä 120 €

Imatran Urheilijat tili: FI0510383000319788

Laita viestikenttään lapsen/nuoren nimi, jonka maksun maksat.

Urheilukoululaiset joille on tehty kilpailulisenssi IU:n toimesta tulee lasku sähköpostitse.

Tiedustelut: lauri.asikainen@pp1.inet.fi, 0407624259

 

KILPAILULISENSSI

Yleisurheilun kilpailulisenssi tarvitaan, jos kilpailee myös muissa kuin urheilukoulun omissa kuukausikisoissa. Tällaisia kilpailuja ovat esim. piirinmestaruuskilpailut, seuracup , lajipäiväkisat jne.

Lisenssien hinnat:

  • 2014 ja myöhemmin syntyneet 10 €, sisältää sporttiturvavakuutuksen
  • 2008-2013 syntyneet 20 €, sisältää sporttiturvavakuutuksen
  • 2007 ja aiemmin syntyneet 30 €, sporttiturvan voi ostaa erikseen

Suosittelemme kaikille urheilukoululaisille lisenssiä, koska se sisältää samalla vakuutuksen.

Lisenssin voi hankkia kätevästi itse:https://www.yleisurheilu.fi/seurat/yleisurheilulisenssit/

tai se voidaan liittää kesäkauden urheilukoulu- tai valmennusryhmämaksuun, kun laitat WhatsApp viestin IU:n toimistoon: 0449860953 tai sähköpostin: lauri.asikainen@pp1.inet.fi ja viestiin kenelle haluat lisenssin.