KILPAILUINFO

PM-Maastot Ylämaa

 

PM-maastot Ylämaalla 21.5.2022

Ilmoittautumiset Veli-Matille yleisurheilu@imatranurheilijat.fi / 0449860953

 

Alla olevasta linkistä löytyy kilpailukalenterin tiedot PM-maastoista.

https://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=30489

 

YAG-Lahti

Youth Athletics Games Lahdessa 16-19.6.2022

Kilpailuissa paljon hyviä lajeja 9-17vuotiaille.

Imatran Urheilijat maksaa kaikille 11-15v sarjassa kilpaileville C-kisapaketin (Osallistumisoikeus 3 lajiin + kisamateriaalit)

Ilmoittautumiset Veli-Matille yleisurheilu@imatranurheilijat.fi / 0449860953

 

Alla linkki YAG sivuille:

https://youthathleticsgames.fi/

URHEILUKOULUT TOUKOKUUSSA

Alla olevasta linkistä pääsee katsomaan urheilukoulun vuorot toukokuussa 2022.

 

Toukokuun urheilukoulut

URHEILUKOULUN TALVITIEDOTE

Katso tästä urheilukoulun talvitiedote.

 

Tiedustelut: 0449860953 tai yleisurheilu@imatranurheilijat.fi

 

IMATRAN URHEILIJOIDEN TOIMISTO

Imatran Ureilijoiden toimisto on avoinna tiistaista 07.12.2021 alkaen avoinna aina tiistaisin kello 12.00-16.30.

Mahdolliset muutokset aukioloon liittyen ilmoitetaan seuran sivuilla.

 

Veli-Matti Kivilahti Imatran Urheilijat Seurakehittäjä

yleisurheilu@imatranurheilijat.fi

044 986 0953

Verkko liikuttaa

Ensimmäiset videot liittyen yleisurheilujaoston Kärki-Leader hankkeeseen Verkko liikuttaa on julkaistu Youtubessa.

Kyse on fysiikkaharjoituksista, jotka sopivat kaiken ikäisille ja tasoisille liikkujille.

Videot löytyvät osoitteesta: https://www.youtube.com/channel/UCzMCLvPyNS2nrvx_Kx5uY2w

Lisää videoita on luvassa kesän ja tulevan syksyn aikana.

 

Iltakilpailuiden tulokset 24.2.2021

 N8 1km
Esteri Horttanainen 4:40
Sylvi Seppänen 5:32
Isabella Bondarenko 8:24
M8 1,5km
Emil Kaljunen 4:16
N10 1,5
Iina Suikkanen 4:06
Hertta Purhonen 6:33
M10 1,5km
Santtu Nieminen 4:47
Adam Kullberg 6:03
Kaaleppi Pulkka 6:20
Matvey Antonen 6:57
M12 1,5km
Kasperi Nieminen 5:54
N14 2,5km
Venla Räikkönen 6:54
Kiira Karttunen 7:49
Pihla Purhonen 7:55
N16 5km
Minttu Ahvo 14:21
Eevi Laatikainen 14:21
M16 5km
Atte Räikkönen 13:51
N18 5km
Kiia Karttunen 13:15
Hanna Miikki 17:55
M18 10km
Rasmus Räikkönen 22:15
Myl 10km
Antti Kosonen 23:04
Mika Kaljunen 23:12
Saku Miettinen  24:52
Nyl 5km
Kirsi Putila 13:37
Laura Laatikainen 14:17
Anni Ahonen 14:37
M35+ 5km
Juha Ovaska 13:13
Ari Kosula 13:28