Seuranmestaruuskisat 4. osa tulokset

Seuranmestaruuskisojen viimeinen osa kilpailtiin Karhumäellä ti 3.9. Alla tulokset kisoista. Kaikki osanottajat palkitaan kesäkauden päättäjäisissä, aika ja paikka tarkentuvat lähipäivinä.

Torstaina 5.9. harkat normaalisti 9-v. ylöspäin klo 17.00-18.30 Karhumäellä.

IMATRAN URHEILIJAT VIIKKOKISAT 3.9. TULOKSET
N Keihäs
1.Kaisa Valtonen ImU 20,70

N17 Seiväs
1.Sini Tiussa ImU 1,80
2.Milla Uitti ImU 1,70
3.Essi Urpalainen ImU 1,37

N17 Keihäs
1.Sini Tiussa ImU           32,88
2.Anniina Kuukka ImU 17,62
3.Milla Uitti ImU            17,18
4.Essi Urpalainen ImU 16,23

T15 80m aj (+0.1)
1.Senja Ojalainen ImU 19,10
2.Sofia Sund ImU          20,61

T15 Keihäs
1.Senja Ojalainen ImU 23,00
2.Sofia Sund ImU          8,49

T13 60m aj (+0.5)
1.Siiri Väyrynen ImU      11,47
2.Emma Moilanen ImU 11,89
3.Erika Pellinen ImU     12,19
4.Iida Suvanto ImU        13,20
5.Veera Vallin ImU         13,33

T13 Seiväs
1.Emma Moilanen ImU 2,00
2.Iida Suvanto ImU        1,70
3.Siiri Väyrynen ImU     1,60

T13 Moukari
1.Veera Vallin ImU                 25,41
2.Iida Suvanto ImU                23,73
3.Emma Moilanen ImU        18,10
4.Siiri Väyrynen ImU             14,82
5.Aleksandra Hirvonen ImU 14,43
6.Erika Pellinen ImU              13,84

T11 60m aj (0.0)
1.Matilda Hatakka ImU 12,00
2.Emma Könönen ImU 12,27

T9 60m aj (-0.1)
1.Rebecca Raijas ImU       14,27
2.Eevi Aarnikko ImU        15,39
3.Mimosa Nenonen ImU 17,48

M Keihäs
1.Jarkko Uosukainen ImU 47,83

M19 Keihäs
1.Vili Valtonen ImU      64,19
2.Otto Pulkkinen ImU 55,47

M17 Seiväs
1.Lauri Honkanen ImU 2,75

M17 Keihäs
1.Lauri Honkanen ImU 28,59

P13 60m aj (-0.3)
1.Vilho Ojalainen ImU 13,41

P11 60m aj (+0.1)
1.Miska Anttonen ImU     11,48
2.Valle Kämäräinen ImU 13,99

P9 60m aj (+0.1)
1.Miko Kähäri ImU 14,75

T8 40m aj
1.Minea Roiha ImU 8,89
2.Helmi Lehto ImU 9,19
3.Alisa Sund ImU    9,22
4.Aino Bohm ImU   9,25
5.Sara Velling ImU 9,29

T8 Keihäs
1.Sara Velling ImU   7,84
2.Helmi Lehto ImU 6,97
3.Alisa Sund ImU     5,99
4.Aino Bohm ImU    5,68
5.Minea Roiha ImU 4,81

T7 40m aj
1.Venla Räikkönen ImU 9,77
2.Lilja Piiparinen ImU 9,90
3.Lilja Lehto ImU         10,19

T7 Keihäs
1.Venla Räikkönen ImU 5,05
2.Lilja Lehto ImU            4,62
3.Lilja Piiparinen ImU    2,65

T6 40m aj
1.Eevi Inkinen ImU 9,72
2.Eva Tikka ImU      9,84

T6 Keihäs
1.Eva Tikka ImU       4,60
2.Eevi Inkinen ImU 3,30

T5 Keihäs
1.Enni Räikkönen ImU 3,83

P8 40m aj
1.Voitto Partanen ImU 8,77

P8 Keihäs
1.Voitto Partanen ImU 6,00

P7 40m aj
1.Matias Haapala ImU 8,61
2.Mirko Raijas ImU      9,11
3.Nico Valkonen ImU  9,35
4.Heikki Sallinen ImU 9,43
5.Aimo Ojalainen ImU 9,61
6.Miiko Ruuska ImU 10,52

P7 Keihäs
1.Mirko Raijas ImU       8,74
2.Matias Haapala ImU 8,50
3.Miiko Ruuska ImU     6,78
4.Heikki Sallinen ImU 6,45
5.Aimo Ojalainen ImU 5,95
6.Nico Valkonen ImU 2,82

P6 40m aj
1.Martti Uosukainen ImU 10,58
2.Rene Kähäri ImU            10,99
3.Emil Kaljunen ImU         12,40

P6 Keihäs
1.Martti Uosukainen ImU 7,23
2.Emil Kaljunen ImU         6,01
3.Rene Kähäri ImU             4,76

P5 40m aj
1.Eino Ruuska ImU    13,39
2.Axel Kohonen ImU 14,57

P5 Keihäs
1.Eino Ruuska ImU    4,00
2.Axel Kohonen ImU 2,88

Seuranmestaruuskisat 3. osa tulokset

Tiistain 27.8 Seuranmestaruuskisojen tulokset alla! Ensi viikon tiistaina viimeinen osa kisoja klo 17.00, ilmoittautuminen alkaa n. klo 16.45. Kaikki mukaan, palkinnot jaetaan kaikille osanottajille kesäkauden päättäjäisissä syyskuussa, jonka päivä tarkentuu myöhemmin.

IMATRAN URHEILIJAT VIIKKOKISAT 27.8.2019
TULOKSET

M19 Kiekko
1.Eero Virtanen ImU 47,66

M17 Kiekko
1.Viktor Zhubin ImU 20,67

P15 100m (+0.4)
1.Sisu Mikkilä ImU 12,32

P13 60m (+0.8)
1.Eeli Valtonen ImU    8,99
2.Vini Aarnikko ImU    9,41
3.Vilho Ojalainen ImU 9,83

P13 Kolmiloikka
1.Vini Aarnikko ImU    8,59
2.Vilho Ojalainen ImU 8,46
3.Eeli Valtonen ImU     8,19

P13 Kiekko
1.Eeli Valtonen ImU    18,49
2.Vini Aarnikko ImU   17,07
3.Vilho Ojalainen ImU 15,78

P11 60m (+1.9)
1.Martin Kullberg ImU     9,90
2.Valle Kämäräinen ImU 10,26

P11 Korkeus
1.Martin Kullberg ImU 1,16

N Kiekko
1.Henna Sallinen SavRi 43,71
2.Kaisa Valtonen ImU   20,26

N17 100m (+1.6)
1.Milka Riiali ImU          13,37
2.Milla Uitti ImU            13,95
3.Essi Urpalainen ImU 15,71

N17 Kolmiloikka
1.Milla Uitti ImU            9,94 (+0.6)
2.Essi Urpalainen ImU 8,77 (+1.2)

N17 Kiekko
1.Sini Tiussa ImU 24,08

T15 100m (+.1.5)
1.Nelli Anttonen ImU      12,95
2.Meeri Riiali ImU           13,01
3.Venla Savolainen ImU 13,59
4.Saana Laihanen ImU   14,10
5.Emmi Karttunen ImU 14,69
6.Sofia Sund ImU            17,42

T15 Kolmiloikka
1.Anni Konnu ImU          10,11 (0.0)
2.Saana Laihanen ImU   9,22 (+0.5)
3.Senja Ojalainen ImU   8,96 (+0.7)
4.Emmi Karttunen ImU 8,93 (+0.7)
5.Sofia Sund ImU             5,17 (+0.8)

T15 Kiekko
1.Senja Ojalainen ImU    17,86
2.Emmi Karttunen ImU 15,11
3.Sofia Sund ImU             9,41

T13 60m (+0.7)
1.Emma Moilanen ImU 9,10
2.Siiri Väyrynen ImU    9,24
3.Anna Kullberg ImU    9,38
4.Erika Pellinen ImU     9,39
5.Iida Suvanto ImU        9,75
6.Veera Vallin ImU         10,13

T13 Kolmiloikka
1.Anna Kullberg ImU     9,22
2.Emma Moilanen ImU 8,85
3.Siiri Väyrynen ImU      8,55
4.Erika Pellinen ImU       8,46
5.Iida Suvanto ImU          8,15
6.Veera Vallin ImU           7,93

T13 Kiekko
1.Iida Suvanto ImU        20,91
2.Siiri Väyrynen ImU     18,82
3.Emma Moilanen ImU 18,41
4.Anna Kullberg ImU     15,31
5.Veera Vallin ImU         14,68
6.Erika Pellinen ImU      12,47

T11 60m (+0.6)
1.Kiira Karttunen ImU   9,32
2.Emma Könönen ImU 9,35
3.Matild Hatakka ImU   9,55
4.Helmi Koivisto ImU    9,97
5.Vieno Väistö ImU       10,33
6.Julia Montonen ImU 10,41

T11 Korkeus
1.Kiira Karttunen ImU   1,30
2.Matilda Hatakka ImU 1,12
3.Julia Montonen ImU  1,12
4.Emma Könönen ImU 1,08
5.Vieno Väistö ImU      1,00
6.Helmi Koivisto ImU 1,00

T11 Kiekko
1.Julia Montonen ImU 16,25
2.Kiira Karttunen ImU 14,06
3.Emma Könönen ImU 11,97
4.Vieno Väistö ImU       11,77
5.Matilda Hatakka ImU 11,25
6.Helmi Koivisto ImU 8,72

T9 60m (+0.6)
1.Eevi Aarnikko ImU          11,02
2.Minja Honkaniemi ImU 11,67

T9 Korkeus
1.Eevi Aarnikko ImU 0,95

P7 60m (+0.8)
1.Matias Haapala ImU 10,86
2.Aimo Ojalainen ImU 12,00
3.Heikki Sallinen ImU 12,17
4.Nico Valkonen ImU 12,26
5.Miiko Ruuska ImU 13,83

P7 Ketteryysrata
1.Nico Valkonen ImU   14,3
2.Matias Haapala ImU 14,7
3.Aimo Ojalainen ImU 15,8
4.Heikki Sallinen ImU 16,0
5.Miiko Ruuska ImU   16,7

P6 60m (+1.3)
1.Martti Uosukainen ImU 12,39
2.Emil Kaljunen ImU         13,88

P6 Ketteryysrata
1.Martti Uosukainen ImU 18,3
2.Emil Kaljunen ImU         21,8

P5 60m (+1.3)
1.Eino Ruuska ImU    14,63
2.Axel Kohonen ImU 17,89

P5 Ketteryysrata
1.Eino Ruuska ImU    22,0
2.Axel Kohonen ImU 26,7

T8 60m (+0.6)
1.Aino Bohm ImU   11,64
2.Sara Velling ImU 11,75
3.Minea Roiha ImU 11,76
4.Helmi Lehto ImU 11,84
5.Alisa Sund ImU     11,89

T8 Ketteryysrata
1.Helmi Lehto ImU 15,0
2.Alisa Sund ImU    16,1
3.Sara Velling ImU 16,9
4.Minea Roiha ImU 17,5
5.Aino Bohm ImU    18,2

T7 60m (+0.9)
1.Venla Räikkönen ImU 13,21
2.Lilja Lehto ImU            13,82
3.Lilja Piiparinen ImU   15,92

T7 Ketteryysrata
1.Venla Räikkönen ImU 17,5
2.Lilja Lehto ImU          18,1
3.Lilja Piiparinen ImU 18,4

T6 60m (+0.9)
1.Eva Tikka ImU       12,37
2.Eevi Inkinen ImU 12,85

T6 Ketteryysrata
1.Eevi Inkinen ImU 17,1
2.Eva Tikka ImU      19,8

T5 60m (+0.9)
1.Enni Räikkönen ImU 18,36

T5 Ketteryysrata
1.Elina Pulkkinen ImU  20,7
2.Enni Räikkönen ImU 29,5

SEURACUP-FINAALI LA 31.8 JOUKKUE

IMATRAN URHEILIJAT 

SEURACUPIN FINAALI LAUANTAINA 31.8 KLO 10.30 UKONNIEMEN URHEILUKENTÄLLÄ 

JOUKKUEESEEN NIMETYT: OLE KISAPAIKALLA  VIIMEISTÄÄN KLO 10.00.  Tarkempi kisa-aikataulu löytyy täältä. 

Seura-asut päälle. IU tarjoaa IU:n kilpailijoille ruokailun kentällä. 

 

M17 

200m Mika Karkkonen 

pituus Lauri Honkanen 

kuula Otso Mikkilä (Viktor Zhubin) 

 

N17 

200m Aino Venäläinen 

pituus Milka Riiali (Milla Uitti) 

kuula Sini Tiussa (Hilla Mikkilä) 

 

P15 

100 m Sisu Mikkilä 

seiväs Vini Aarnikko 

kuula Matti Mansikka

2000m Joonatan Vallin 

 

T15 

100 m Nelli Anttonen (Meeri Riiali) 

seiväs Emma Moilanen (Venla Savolainen) 

kuula Miia Hottinen

2000 m Salla Ahonen 

1000 m kävely Senja Ojalainen 

 

 

P13 

60 m aj Eeli Valtonen 

1000 m Joonatan Venäläinen 

korkeus Erik Lipsanen 

moukari Teemu Sinkkonen 

 

T13 

60 m aj Siiri Väyrynen 

1000 m Isabella Laverty 

korkeus Erika Pellinen 

moukari Veera Vallin (Iida Suvanto)

 

P11 

60 m aj Miska Anttonen 

1000 m Jesper Vallin 

pituus Oskari Kuusisto (Valle Kämäräinen)

keihäs Mikael Venäläinen 

 

T11 

60 m ajEmma Könönen  

1000 m Helmi Koivisto (Matilda Hatakka)

pituus Kiira Karttunen 

keihäs Julia Montonen

 

Sukkulaviesti: Miska Anttonen, Matilda Hatakka, Valle Kämäräinen, Vieno Väistö, Juho Venäläinen, Siiri Väyrynen, Erik Lipsanen, Iida Suvanto, Sisu Mikkilä, Meeri Riiali, Joonatan Vallin, Venla Savolainen, Mika Karkkonen, Milla Uitti, Lauri Honkanen, Aino Venäläinen

Seuranmestaruuskisojen 2. osa tulokset

IMATRAN URHEILIJAT SEURANMESTARUUSKISAT 20.8 TULOKSET

(lisää…)

Seuranmestaruuskisojen 1. osa tulokset

Ti 13.8. Karhumäellä kilpailtiin Seuranmestaruuskisoissa, tulokset ensimmäisestä osasta alla. Seuraava osa ensi tiistaina 20.8.

(lisää…)

Sennille pronssia Kalevan kisoista!

Senni Salminen otti pronssia Kalevan kisojen kolmiloikasta ennätyksellään 13,54. Emma Pullola otti samalla tuloksella hopeaa. Voittoon loikki Kristiina Mäkelä. ISOT ONNITTELUT Sennille ja valmentaja Matille!

Hallikisat 19.3 tulokset

Imatran urheilutalolla kisattiin 19.3 yleisurheilun maaliskuun hallikisat. Kaikki osanottajat palkitaan kevään päättäjäisissä huhtikuun lopulla. (lisää…)

ILMAPALLOJUOKSUT 23.4. TULOKSET

Vuosittaiset Ilmapallojuoksut juostiin aurinkoisessa säässä tänään 23.4. Virran puistossa. Alla tulokset juoksuista.

IMATRAN URHEILIJAT

ILMAPALLOJUOKSUT 23.4. TULOKSET

(n.800m)
N17
1.Essi Urpalainen     3.06

T15
1.Salla Ahonen            2.47
2.Minttu Ahvo            2.52
3.Jenna Silander        3.19

T13
1.Venla Räikkönen      2.53
2.Veera Vallin              3.20

(n.400m)
T11
1.Emma Könönen        1.27
2.Lumikki Ahvo           1.37

T9
1.Eevi Aarnikko       1.40
2.Alisa Sund             1.40
3.Helmi Lehto          1.41
4.Minea Roiha          1.41
5.Aino Bohm             1.43

(n.100m)
T7
1.Venla Räikkönen     33
2.Lilja Lehto                35

(n.800m)
M17
1.Rasmus Räikkönen     2.25

P15
1.Joonatan Vallin        2.35
2.Atte Räikkönen        2.50

P13
1.Vini Aarnikko           3.15

(n.400m)
P11
1.Kasperi Nieminen      1.20
2.Valle Kämäräinen      1.26
3.Miska Anttonen         1.33
4.Konsta Vasara            1.36

(n.100m)
P7
1.Santtu Nieminen       28
2.Aimo Ojalainen         29
3.Heikki Sallinen          31
4.Timi Teitto                  32
5.Miiko Ruuska             34
6.Benjamin Piispa        41