URHEILUKOULUN JA YLEISURHEILUN TAPAHTUMAKALENTERI 2022

YLEISURHEILUN JA URHEILUKOULUN TAPAHTUMAKALENTERI 2022

Merkitse jo nyt tärkeimmät kisat ja tapahtumat kalenteriisi.

9.5                     yleisurheilun nuorisovalm.ryhmä siirtyy Ukonniemen urheilukentälle

10.5                   klo 17.00-18.00 urheilukoulun 5-8 v ulkoharkat Ukonniemen urheilukentällä

10.5                   klo 18.00-19.30 urheilukoulun 9-11 v ja nuorisovalmennusryhmä 12-16

harkat urheilukentällä

HUOM ! Ilmainen kokeilukausi 9.5 – 5.6 uusille tai toimintaan palaaville junioreille.

Tervetuloa !

21.5                     Piirinmestaruus maastojuoksut  9 v ja vanhemmille              Ylämaa

26.5                     Yleisurheilun leiripäivä urheilukentällä ja Kylpylässä

28.-29.5             Mondo-kisat                                                                                     Lappeenranta

2.6                       Lajipäiväkisat  60 m / 100 m, korkeus, pituus                           Imatra

6.6                       Kesäurheilukoulun päiväharkat alkavat urheilukentällä

 Kesäurheilukoulu Ukonniemen urheilukentällä 5-8 v ja 9-11 v                                    sekä 12-15 v ryhmille 6.6 – 15.9

Kesäurheilukoulu 9 – 13 vuotiaille Ruokolahden urheilukentällä                                7.6- 11.8 tiistai ja torstai- iltapäivisin

9.6                       Lajipäiväkisat aitajuoksu, seiväs, 3-loikka, 1000m                    Imatra

14.6                     Osuuspankin HIPPO-kisat                                                              Imatra

17.-19.6             YOUTH ATHLETIC GAMES 11-15 v                                               Lahti

21.6                     Seuracup 9-17 v, karsinta osa 1                                                       Kuusankoski

6.7                       INKERIKISAT                                                                                    Imatra

7.7                       Avoimet pm-kilpailut 9-17 v osa 1                                                  Imatra

Heinäkuussa  Urheilukoulun uinti- ja pelipäivä Ukoskan uimarannalla

16.-17.7             Kouvola junior games                                                                         Kuusankoski

18.-22.7             IU:n kesäleiri 9-16 vuotiaille Haapasaaressa

26.7                     Avoimet pm-kilpailut 9-17 v osa 2                                                 Parikkala

30.7                     Nuorten 14-17 v piiriottelu                                                               Lappeenranta

4.8                       Seuracup 9-17 v , karsinta osa 2                                                     Lahti

12.-14.8             SM-kilpailut 14-15 v                                                                            Nurmijärvi

12.-14.8             SM-kilpailut 16-17 v                                                                            Lempäälä

18.8                     Pm-viestit 9-17 v                                                                                  Imatra

Elo-syyskuu     Seuranmestaruuskilpailut 5 v – 19 v

3.9                       Seuracup 9-17 v finaali                                                                       Raasepori

3.9                       Suomi-Ruotsi yleisurheilun maaottelumatka 9-17 v                   Helsinki

10.-11.9             SM-viestit                                                                                               Jyväskylä