Seuranmestaruuskisojen 3. osa tulokset

Imatran Urheilijoiden seuranmestaruuskisat jatkuivat tiistaina 1.9. Lämmin keli houkutteli pikamatkoille sekä heittoihin ja hyppyihin taas lisää väkeä, tulokset alla. Yleisurheilukesää on vielä jäljellä ensi viikolla seuranmestaruuskisojen seuraavan osakilpailun muodossa, mutta muistathan tulla jo torstaina 3.9 Seuracupin kenraaliharjoituksiin! Paikalle mukaan kaikki matkaan lähtevät urheilijat sekä varanaiset ja -miehet klo 17.00. Lue matkasta lisää alla olevassa artikkelissa:

https://imatranurheilijat.fi/2020/08/24/seuracup-finaalijoukkue-lempaalaan-5-9-varmistathan-osanottosi/

 

TULOKSET, Avoimet seuranmestaruuskilpailut osa 3, Imatra 1.9.2020

 

Miehet 9v -> yleinen

M 200m, Tuuli: -0.5 m/s
1                    Kalle Lipiäinen                   ImU               26,70

Keihäs
1                    Jarkko Uosukainen            ImU               47,81

M17 200m, Tuuli: -0.5
1                    Sisu Mikkilä                        ImU               24,65

M17 Keihäs
1                    Sisu Mikkilä                        ImU               38,18

P15 200m, Tuuli: -0.5
1                    Erik Lipsanen                      ImU               28,26
2                    Eeli Valtonen                      ImU               28,61
3                    Vilho Ojalainen                  ImU               30,93

P15 3-loikka
1                    Vilho Ojalainen                  ImU               8,32 (+1,6)

P15 Keihäs
1                    Teemu Sinkkonen              ImU               42,56
2                    Eeli Valtonen                      ImU               31,98
3                    Vilho Ojalainen                  ImU               21,35

 

P13 200m, Tuuli: -0.5
1                    Vini Aarnikko                      ImU               30,54

P13 Keihäs
1                    Vini Aarnikko                      ImU               33,72
2                    Mikael Venäläinen             ImU               27,62

P11 150m
1                    Lauri Kesalahti                   ImU               25,15
2                    Severi Purhonen                ImU               30,18
3                    Unto Ojalainen                  ImU               34,24

P11 Kiekko
1                    Lauri Kesälahti                   ImU               10,73
2                    Severi Purhonen                ImU               9,53
3                    Unto Ojalainen                  ImU               8,59

 

Naiset 9v -> yleinen

N Keihäs
1                    Sini Tiussa                           ImU               33,61
2                    Kaisa Valtonen                   ImU               21,04

N19 200m, Tuuli: +0.1
1                    Milka Riiali                         ImU               27,95

N19 3-loikka, Tuuli: +1,1
1                    Milka Riiali                         ImU               11,15

N17 200m, Tuuli: +0.1
1                    Anniina Kuukka                  ImU               30,22

N17 3-loikka
1                    Milla Uitti                           ImU               10,42 (+1,3)

N17 Keihäs
1                    Sini Tiussa                          ImU               32,71
2                    Anni Konnu                        ImU               20,01
3                    Milla Uitti                           ImU               19,43

 

T15 200m, Tuuli: +0.1
1                    Meeri Riiali                         ImU               27,09
2                    Saana Laihanen                  ImU               29,58
3                    Siiri Väyrynen                     ImU               30,10
4                    Sofia Sund                          ImU               34,32
5                    Veera Vallin                        ImU               34,37

T15 3-loikka
1                    Siiri Väyrynen                     ImU               10,28 (+0,0)
2                    Saana Laihanen                  ImU               9,03 (+1,2)
3                    Veera Vallin                        ImU               8,68 (+0,5)
4                    Senja Ojalainen                  ImU               8,66 (+0,8)
5                    Sofia Sund                          ImU               5,80 (+0,5)

T15 Keihäs
1                    Senja Ojalainen                  ImU               23,88
2                    Siiri Väyrynen                     ImU               20,84
3                    Veera Vallin                        ImU               17,02
4                    Saana Laihanen                  ImU               11,82
5                    Sofia Sund                          ImU               8,24

 

T13 200 m, Tuuli: -0,7
1                    Kiira Karttunen                  ImU               29,83
2                    Emma Könönen                 ImU               30,16
3                    Emma Moilanen                ImU               30,71
4                    Venla Puhakka                   ImU               32,26
5                    Matilda Hatakka                ImU               32,40
6                    Erika Pellinen                     ImU               32,71
7                    Julia Montonen                  ImU               36,11

 

T13 Korkeus
1                    Erika Pellinen                     ImU               142
2                    Venla Puhakka                   ImU               136
3                    Kiira Karttunen                  ImU               136
4                    Emma Könönen                 ImU               127
5                    Emma Moilanen                ImU               121
6                    Julia Montonen                  ImU               121
Matilda Hatakka                ImU               NH

 

T13 Keihäs
1                    Julia Montonen                  ImU               24,83
2                    Kiira Karttunen                  ImU               16,73
3                    Emma Moilanen                ImU               14,58
4                    Venla Puhakka                   ImU               13,97
5                    Emma Könönen                 ImU               12,25
6                    Erika Pellinen                     ImU               11,42
7                    Matilda Hatakka                ImU               11,30

T11 150m
1                    Helmi Koivisto                    ImU               24,83
2                    Vieno Väistö                       ImU               25,22
3                    Saana Reponen                  ImU               25,37
4                    Rebecca Raijas                   ImU               25,47
5                    Minttu Pellinen                  ImU               27,43
6                    Eevi Aarnikko                     ImU               28,99
7                    Emma Leppänen                ImU               29,91
8                    Minja Honkaniemi             ImU               30,21

T11 Kiekko
1                    Vieno Väistö                       ImU               14,40
2                    Eevi Aarnikko                     ImU               12,39
3                    Rebecca Raijas                   ImU               11,07
4                    Helmi Koivisto                    ImU               9,98
5                    Saana Reponen                  ImU               9,86
6                    Minttu Pellinen                  ImU               9,27
7                    Minja Honkaniemi             ImU               7,53
8                    Emma Leppänen                ImU               5,15

T9 150m
1                    Roosa Koivisto                   ImU               26,89
2                    Aino Bohm                         ImU               27,27
3                    Selma Kotimäki                  ImU               27,68
4                    Alisa Sund                          ImU               28,27
5                    Minea Roiha                       ImU               28,48

T9 Kiekko
1                    Alisa Sund                          ImU               10,41
2                    Selma Kotimäki                  ImU               9,41
3                    Minea Roiha                       ImU               8,65
4                    Aino Bohm                         ImU               7,84
5                    Roosa Koivisto                   ImU               7,05

 

5-8 vuotiaat

P8 150m
1                    Matias Haapala                  ImU               24,99
2                    Santtu Nieminen                ImU               27,93
3                    Mirko Raijas                       ImU               28,03
4                    Aimo Ojalainen                  ImU               28,91
5                    Miiko Ruuska                     ImU               31,88

 

P8 Ketteryysrata
1                    Aimo Ojalainen                  ImU               17,48
2                    Santtu Nieminen                ImU               18,60
3                    Mirko Raijas                       ImU               18,65
4                    Miiko Ruuska                     ImU               19,11
5                    Matias Haapala                  ImU               20,03

P7 150m
1                    Jesse Sarén                         ImU               32,58
2                    Martti Uosukainen            ImU               38,68

P7 ketteryysrata
1                    Jesse Sarén                         ImU               20,54
2                    Martti Uosukainen            ImU               26,92

P6 150m
1                    Eino Ruuska                       ImU               34,68
2                    Tuukka Pöyhönen              ImU               35,34
3                    Niko Vasarainen                ImU               35,43
4                    Pauli Nurmi                        ImU               36,57
5                    Akseli Kuittinen                  ImU               47,13
6                    Antti Valmi                         ImU               48,98

P6 Ketteryysrata
1                    Eino Ruuska                       ImU               22,96
2                    Niko Vasarainen                ImU               25,97
3                    Pauli Nurmi                        ImU               26,77
4                    Tuukka Pöyhönen              ImU               27,61
5                    Akseli Kuittinen                  ImU               33,64
6                    Antti Valmi                         ImU               34,99

P5 ja nuoremmat 150m
1                    Luka Haapala                      ImU               35,97
2                    Peetu Putto                        ImU               37,88
3                    Leevi Putto                         ImU               38,54
4                    Toivo Peltonen                   ImU               42,66

P5 ja nuoremmat Ketteryysrata
1                    Peetu Putto                        ImU               23,96
2                    Leevi Putto                         ImU               26,04
3                    Luka Haapala                      ImU               35,77
4                    Toivo Peltonen                   ImU               49,68

T8 150m
1                    Venla Räikkönen                ImU               31,38
2                    Emilia Lankinen                  ImU               32,70
3                    Aini Tiainen                        ImU               33,37

T8 Ketteryysrata
1                    Venla Räikkönen                ImU               21,07
2                    Aini Tiainen                        ImU               22,91
3                    Emilia Lankinen                  ImU               25,97

T7 150m
1                    Eevi Inkinen                       ImU               32,60

T7 Ketteryysrata
1                    Eevi Inkinen                       ImU               23,62

T6 150m
1                    Leona Rautio                      ImU               35,29
2                    Helmi Härkönen                 ImU               36,15
3                    Nea Pasanen                      ImU               38,25
4                    Jade Kenttämaa                 ImU               40,52
4                    Joanna Virtanen                 ImU               40,52

T6 Ketteryysrata
1                    Nea Pasanen                      ImU               24,82
2                    Jade Kenttämaa                 ImU               25,80
3                    Leona Rautio                      ImU               27,30
4                    Joanna Virtanen                 ImU               28,33
5                    Helmi Härkönen                 ImU               31,29

T5 150m
1                    Enni Räikkönen                  ImU               39,17
2                    Emilia Partanen                 ImU               39,19
3                    Alisa Suvanto                     ImU               42,31
4                    Aya Khrissi                          ImU               42,42

T5 Ketteryysrata
1                    Enni Räikkönen                  ImU               27,81
2                    Emilia Partanen                 ImU               35,49
3                    Aya Khrissi                          ImU               42,42
4                    Alisa Suvanto                     ImU               1.06.38