Seuranmestaruuskisojen 2. osa tulokset

To 27.8. kilpailtiin Seuranmestaruuskisojen toinen osakilpailu, tulokset alla. Tällä kertaa keskityttiin hieman vaativampiin lajeihin – moukarinheitosta ja estejuoksusta tuli taas roppakaupalla lisää kokemusta koko porukalle! Seuraava 3. osakilpailu pidetään ensi tiistaina 1.9, muista lukea sen ohjeistuksesta alla olevassa linkissä:

https://imatranurheilijat.fi/2020/08/28/seuranmestaruuskisojen-3-osakisa-ti-1-9/

 

TULOKSET, Avoimet seuranmestaruuskilpailut osa 2, Imatra 27.8.2020

 

Miehet 9v -> yleinen

P15 Moukari
1                    Teemu Sinkkonen              26,32
2                    Erik Lipsanen                      16,27
3                    Vilho Ojalainen                  12,50

P13 Moukari
1                    Vini Aarnikko                      18,94
2                    Miska Anttonen                 9,79

M19 800 m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Mika Karkkonen                 3.00

P15 400 m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Erik Lipsanen                      1.20
2                    Vilho Ojalainen                  1.31

P13 400 m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Vini Aarnikko                      1.25
2                    Miska Anttonen                 1.33

P11 400 m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Lauri Kesälahti                   1.45
2                    Severi Purhonen                1.54
3                    Aki Korhonen                     2.55

 

Naiset 9v -> yleinen

 

N Moukari
1                    Kaisa Valtonen                   18,81
2                    Anna Kontunen                  17,27
3                    Vilma Moilanen                 16,37

N17 moukari
1                    Anni Konnu                        17,17

T15 Moukari
1                    Veera Vallin                        23,86
2                    Anna Kullberg                    20,98
3                    Senja Ojalainen                  19,23
4                    Saana Laihanen                  16,56
5                    Siiri Väyrynen                     16,15
6                    Miisa Reponen                   15,40
7                    Alisa Nerman                      8,70
8                    Sofia Sund                          7,93

T13 Moukari
1                    Julia Montonen                  17,50
2                    Erika Pellinen                     13,77

T15 400m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Saana Laihanen                  1.43
2                    Veera Vallin                        1.44
3                    Senja Ojalainen                  1.44

T15 800m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Anna Kullberg                    3.23
2                    Siiri Väyrynen                     3.24

T11 400m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Helmi Koivisto                    1.19
2                    Fanni Pesonen                   1.40
3                    Rebekka Raijas                   1.41
4                    Minttu Pellinen                  1.43
5                    Emma Leppänen                1.52
6                    Minja Honkaniemi             2.14

T9 400m estejuoksu (käsiajanotto)
1                    Selma Kotimäki                  1.40
2                    Roosa Koivisto                   1.42
2                    Alisa Sund                          1.42
4                    Aino Bohm                         1.50
5                    Katariina Kupiainen           3.01