Seuracup-finaalijoukkue Lempäälään 5.9. Lähtö tasan klo 5.00 Korvenkannan Nesteeltä!

SEURACUP-FINAALI 5.9.2020 LEMPÄÄLÄ

Imatran Urheilijoiden joukkue selvitti tiensä Seuracupin valtakunnalliseen B-sarjan (10.000-35000 asukkaan paikkakunnat) finaaliin. Finaali kisataan lauantaina 5.9. Lempäälässä. Joukkue tekee päivän kisareissun tapahtumaan.

Lähtö:          tasan klo 05.00 Korvenkannan Neste, OLETHAN AJOISSA, bussi ei odota!  matkalla pysähdys klo 07.00 Matkakeidas.

Perillä:        Lempäälä klo 10.00. Kilpailut alkavat avajaisilla klo 10.30

Paluu:          Kilpailun jälkeen (palkintojen jako aikataulussa 16.10), yhdellä pysähdyksellä n. klo 20-20.30

Varustus:   kaikki kilpailussa tarvitsemasi varusteet: PIIKKARIT, IU:n kilpailuasu tai seuran T-paita, verkkarit, lenkkarit, sään mukaista vaatetta (sadetakit, hatut, hanskat, vara sukat jne. mukaan), juomapullo, matkaevästä, tyyny, niin voit vaikka nukkua menomatkalla autossa.

Varamiehet varustautukaa myös kisavarusteilla!

Ruokailu:   Kilpailupaikalla syödään lounas kisaruokalassa, ohjeistus ruokailuajasta huoltajilta kisa-aikatauluun sopivasti.

Omavastuu: Reissun omavastuun hinta on 20 € (sis. lounaan ja bussin), joka maksetaan IU:n tilille FI0510383000319788 (viitenumero 2286) tai käteisellä viimeistään bussissa.

Kisaan ohjeistusta:

  • Kenttälajeissa (pituus, kuula, moukari, keihäs) on 4 suoritusta,
  • vain hyväksytty tulos antaa pisteitä, varmista siis tulos ja seuraavilla suorituksilla tulosparannusta
  • juoksuissa on kaksi erää, sijat aikojen perusteella eli ihan loppuun asti juostava, kun ei tiedä miten toinen erä juoksee!
  • Pisteet: 1. sija = 17p, 2. sija 15p, 3. sija 14p jne… 16. sija 1p, jokainen saa siis vähintään pisteen, jos tekee hyväksyttävän suorituksen,

Onnea pistejahtiin ja hyvään seurasijoitukseen!

Mukana huoltajana reissussa: Vilma Moilanen 050 590 5288

 

Imatran Urheilijoiden joukkue:

M17 200 m      Lauri Honkanen
M17 pituus      Sisu Mikkilä
M17 kuula        –
N17 200 m      Nelli Anttonen
N17 pituus       Milla Uitti
N17 kuula         Sini Tiussa
P15 100 m        Erik Lipsanen
P15 seiväs        Eeli Valtonen
P15 kuula        Vilho Ojalainen
P15 2000 m    –
T15 100 m        Meeri Riiali
T15 seiväs         Emma Moilanen
T15 kuula          Veera Vallin
T15 2000 m     Anna Kullberg
T15 1000 m kävely    Senja Ojalainen
P13 60 m aidat    Miska Anttonen
P13 korkeus   –
P13 moukari    Vini Aarnikko
P13 1000 m      –
T13 60 m aidat     Kiira Karttunen
T13 korkeus     Erika Pellinen
T13 moukari     Venla Puhakka
T13 1000 m     Isabella Laverty
P11 60 m aidat –
P11 pituus    Aimo Ojalainen
P11 keihäs     Unto Ojalainen
P11 1000 m   Jesper Vallin
T11 60 m aidat      Saana Reponen
T11 pituus       Fanni Pesonen
T11 keihäs        Eevi Aarnikko
T11 1000 m     Helmi Koivisto

Sukkulaviesti 16 x 60 m
11v Jesper Vallin, Aimo Ojalainen, Rebecca Raijas, Helmi Koivisto
13v Vini Aarnikko, Miska Anttonen, Erika Pellinen, Kiira Karttunen
15v, Erik Lipsanen, Eeli Valtonen, Saana Laihanen, Meeri Riiali
17v Sisu Mikkilä, Lauri Honkanen, Nelli Anttonen, Milla Uitti

Matkustavat varamiehet:
T17: Anniina Kuukka, Anni Konnu
T15: Siiri Väyrynen, Miisa Reponen, Sofia Sund
T13: Moona Tamminen
T11: Minja Honkaniemi, Emma Leppänen

Huoltajiksi lähtevät Mikko Suhonen (joukkueenjohtaja), Jussi Anttonen, Tiina Laverty, Hilla Mikkilä, Otso Mikkilä, Milka Riiali, Vili Valtonen ja Vilma Moilanen.