Ti 16.6. Viikkokisan tulokset

Tiistain Lakritsikisojen nimeä kantava viikkokisa käytiin aurinkoisella Ukonniemen urheilukentällä tiistaina 16.6.2020.

 

M17 800 m

1        Mika Karkkonen           ImU               2.25,32

 

P15 100 m

Tuuli: + 0.2

1        Erik Lipsanen                                      ImU               13,39

2        Ville Häkämies                                    YlämPy          13,55

3        Eeli Valtonen                                      ImU               14,37

4        Akseli Kinnunen                                  YlämPy          15,14

5        Vilho Ojalainen                                  ImU               15,51

 

P15 800 m

1        Valtteri Kinnunen                               YlämPy          2.15,90

2        Niilo Kotiranta                                    YlämPy          2.39,00

 

P15 Korkeus

1        Erik Lipsanen                                      ImU               1,60

1,34/O    1,38/O   1,42/O   1,45/O   1,48/O   1,50/O   1,56/O    1,60/XXO

2        Eeli Valtonen                                      ImU               1,30

1,14/O    1,18/O    1,22/O    1,26/O    1,30/O   1,34/XXX

3        Vilho Ojalainen                                   ImU               1,26

1,14/O    1,18/O    1,22/O    1,26/O    1,30/XXX

 

P13 60 m

Tuuli: -0.6

1        Vini Aarnikko                                      ImU               9,12

2        Miska Anttonen                                  ImU               9,82

 

P13 1000 m

1        Miska Anttonen                                  ImU               3.56,01

 

P13 Korkeus

1           Vini Aarnikko                                     ImU               1,26

1,05/O    1,10/O   1,14/O    1,18/O    1,22/XO    1,26/O    1,29/XXX

2           Miska Anttonen                                 ImU               1,26

1,05/O    1,10/O    1,14/O    1,18/O     1,22/O     1,26/XO    1,29/XXX

 

P11 60m

1 Aki Korhonen                   ImU               9,12

 

P11 1000m

1 Aki Korhonen                   Imu                7.24,50

 

P11 Korkeus

1 Aki Korhonen                   Imu                0,80

0,80/O   0,85/XXX

 

N17 800m

1        Salla Ahonen                 ImU               2.38,45

 

T15 100m

Tuuli: -0.5

1        Anna Kullberg               ImU               15,35

2        Senja Ojalalainen         ImU               16,44

3        Veera Vallin                  ImU               16,52

 

T15 800m

1        Anna Kullberg               ImU               3.00,28

2        Sofia Sund                     ImU               3.04,50

3        Veera Vallin                  ImU               3.26,65

4        Senja Ojalainen            ImU               3.32,92

 

T15 Korkeus

1        Senja Ojalainen            ImU               1,42

1,26/O   1,30/O    1,34/O    1,38/XO    1,42/XXO   1,45/XXX

2        Anna Kullberg               ImU               1,30

1,10/O    1,14/O    1,18/O    1,22/XO    1,26/XO    1,30/XO    1,34/XXX

3        Veera Vallin                  ImU               1,18

1,10/O    1,14/O     1,18/O    1,22/XXX

 

T13 60 m

Tuuli: -0,3

1        Kiira Karttunen             ImU               9,01

2        Emma Könönen            ImU               9,13

3        Erika Pellinen                ImU               9,36

4        Venla Puhakka              ImU               9,50

5        Moona Tamminen        ImU               9,97

 

T13 1000m

1        Isabella Laverty            ImU               3.50,56

2        Venla Puhakka              ImU               3.59,78

3        Kiira Karttunen             ImU               4.07,34

4        Emma Könönen            ImU               4.26,08

5        Julia Montonen             ImU               4.57,13

 

T13 Korkeus

1        Erika Pellinen                ImU               1,46

1,22/O   1,26/O   1,29/O   1,32/O   1,35/O    1,38/O   1,41/XO    1,44/XO   1,46/O   1,48/XXX

2        Venla Puhakka              ImU               1,38

1,10/O   1,14/O   1,18/O    1,22/O    1,26/O   1,29/O    1,32/O   1,35/XO   1,38/XXO   1,41/XXX

3        Kiira Karttunen             ImU               1,35

1,10/O   1,14/O    1,18/O    1,22/O    1,26/O    1,29/O    1,32/XXO   1,35/XO   1,38/XXX

4        Emma Könönen            ImU               1,26

1,00/O   1,05/O    1,10/O     1,14/O    1,18/XO    1,22/XO    1,26/XXO    1,29/XXX

5        Julia Montonen             ImU               1,18

1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,14/XO    1,18/O   1,22/XXX

 

T11 60 m

1        Laura Jyrkiäinen           ValkKa           9,38

2        Helmi Koivisto               ImU               9,78

3        Rebecca Raijas             ImU               10,23

4        Veera Hermunen          ValkKa           10,48

5        Emilia Pulkkinen           ImU               10,56

6        Minttu Pellinen             ImU               10,78

7        Eevi Aarnikko                ImU               11,21

 

T11 1000m

1        Helmi Koivisto               ImU               3.45,50

2        Rebecca Raijas             ImU               4.05,56

3        Emilia Pulkkinen           ImU               4.27,53

 

T11 Pituus (1m ponnistusalue)

1        Laura Jyrkiäinen           ValkKa           4,01

3,78     3,99     4,01    3,98

2        Helmi Koivisto               ImU               3,83

3,83     3,79      3,80     3,70

3        Veera Hermunen          ValkKa           3,37

3,37      3,33     3,28     3,26

4        Rebacca Raijas             ImU               3,36

3,36      3,18      3,11     3,15

5        Minttu Pellinen             ImU               3,28

3,25       3,21     3,28      3,23

6        Emilia Pulkkinen           ImU               3,15

3,07       2,86     3,15      3,08

7        Eevi Aarnikko                ImU               3,03

3,03       2,96     3,02      2,79

8        Aada Rosu                     ImU               2,93

2,63      2,91      2,93      2,48

ukp Moona Tamminen         ImU               3,15

2,93      2,97       3,09      3,15

 

T9 60 m

1        Roosa Koivisto              ImU               10,82

2        Minea Roiha                 ImU               11,29

3        Alisa Sund                     ImU               11,55

 

T9 1000m

1        Roosa Koivisto              ImU               4.11,34

2        Alisa Sund                     ImU               4.43,41

 

T9 Pituus (1m ponnistusalue)

1        Roosa Koivisto              ImU               3,09

3,09    2,66    2,83     3,06

2        Minea Roiha                 ImU               2,86

x     2,84     2,76     2,86

3        Alisa Sund                     ImU               2,62

x     2,46     2,62     2,44

 

 

P8 60 m

1                    MATIAS HAAPALA               10,39

2                    MIRKO RAIJAS                     11,39

3                    AIMO OJALAINEN               11,60

4                    MIIKO RUUSKA                   12,67

 

P8 Pituus

1                    AIMO OJALAINEN               2,37

2                    MIRKO RAIJAS                     3,04

3                    MIIKO RUUSKA                   2,88

4                    MATIAS HAAPALA               2,81

 

P7 60 m

1                    JESSE SARÈN                       12,80

2                    EMIL KALJUNEN                  13,16

 

P7 Pituus

1                    EMIL KALJUNEN                  2,12

2                    JESSE SARÈN                       2,06

 

P6 60 m

1                    NIKO VASARAINEN             13,82

2                    TUUKKA PÖYHÖNEN          13,83

3                    PAULI NURMI                     14,13

4                    ANTTI VALMI                      20,64

 

P6 Pituus

1                    NIKO VASARAINEN             2,04

2                    PAULI NURMI                     1,85

3                    TUUKKO PÖYHÖNEN          1,46

4                    AKSELI KUITTINEN              1,38

5                    ANTTI VALMI                      1,27

 

P5 TAI NUOR. 60 m

1                    EINO RUUSKA                     13,48

2                    LUKA HAAPALA                   13,99

3                    PEETU PUTTO                     14,74

4                    LEEVI PUTTO                       14,83

 

P5 TAI NUOR. Pituus

1                    PEETU PUTTO                     1,66

2                    EINO RUUSKA                     1,64

3                    LEEVI PUTTO                       1,63

4                    LUKA HAAPALA                   1,43

 

T8 60 m

1                    VENLA RÄIKKÖNEN             12,08

 

T8 Pituus

1                    VENLA RÄIKKÖNEN             2,32

 

T7 60 m

1                    EEVI INKINEN                      11,94

2                    SARA RÄSÄNEN                   12,64

 

T7 Pituus

1                    EEVI INKINEN                      2,34

2                    SARA RÄSÄNEN                   2,10

 

T6 60 m

1                    JADE KENTTÄMAA              13,41

2                    ERIKA HALME                     14,16

3                    JOANNA VIRTANEN            15,03

4                    HELMI HÄRKÖNEN             15,66

5                    MILA SILMÄRI                     16,20

6                    NEA PASANEN                     16,72

 

T6 Pituus

1                    JADE KENTTÄMAA              2,05

2                    MILA SILMÄRI                     1,92

3                    ERIKA HALME                     1,84

4                    JOANNA VIRTANEN            1,66

5                    NEA PASANEN                     1,50

6                    HELMI HÄRKÖNEN             1,45

 

T5 TAI NUOR. 60 m

1                    VILMA SAVOLAINEN           13,17

2                    VEERA SAVOLAINEN           13,54

3                    ALMA RASIMUS                  14,24

4                    ENNI RÄIKKÖNEN               15,70

5                    EDITH KALJUNEN                16,34

6                    ALISA SUVANTO                  16,52

7                    METTE KARPPINEN             17,65

8                    VENLA VALMI                     17,81

9                    RONJA RÄSÄNEN                18,32

 

T5 TAI NUOR. Pituus

1                    ALMA RASIMUS                  2,15

2                    VILMA SAVOLAINEN           2,00

3                    VEERA SAVOLAINEN           1,70

4                    ENNI RÄIKKÖNEN               1,67

5                    ALISA SUVANTO                  1,55

6                    EDITH KALJUNEN                1,38

7                    VENLA VALMI                     1,27

8                    METTE KARPPINEN             1,25

9                    RONJA RÄSÄNEN                1,23