Piirinmestaruusviestit 24.8 klo 12.00 alkaen Karhumäellä, IU:n joukkueet

Lauantaina 24.8 kilpaillaan Karhumäen urheilukentällä piirinmestaruusviestit klo 12.00 alkaen, alla IU:n joukkueet. Varmistathan osanottosi 18.8 mennessä Annalle harkoissa tai puh. 0505724124, ilmoitathan myös jos et pääse tulemaan.

T9

4x400m:

1. Minja Honkaniemi, Eevi Aarnikko, Kristiina Brofeldt, Aino Penttilä

2. Sara Velling, Alisa Sund, Aino Bohm, Minea Roiha

 

P9

4x400m Voitto Partanen, Aimo Ojalainen, Heikki Sallinen, Miiko Ruuska

8x 40m 1. Minja Honkaniemi, Eevi Aarnikko, Kristiina Brofeldt, Aino Penttilä, Sara Velling, Alisa Sund, Voitto Partanen, Aimo Ojalainen

 

T11

4x50m:

1. Matilda Hatakka, Emma Könönen, Kiira Karttunen, Helmi Koivisto

2.Vieno Väistö, Aino Koho, Julia Montonen, Lumikki Ahvo

4x600m:

1. Matilda Hatakka, Emma Könönen, Kiira Karttunen, Helmi Koivisto

2.Vieno Väistö, Aino Koho, Julia Montonen, Lumikki Ahvo

 

P11

4x50m Miska Anttonen, Oskari Kuusisto, Valle Kämäräinen, Mikael Venäläinen

4x600m Oskari Kuusisto, Jesper Vallin, Mikael Venäläinen, Miska Anttonen

Martin Kullberg varalla

 

T13

4x100m:

1. Siiri Väyrynen, Emma Moilanen, Anna Kullberg, Erika Pellinen

2. Isabella Laverty, Iida Suvanto, Lotta Mutikainen, Venla Räikkönen

4x 60m aj. Siiri Väyrynen, Isabella Laverty, Emma Moilanen, Erika Pellinen

4x 600m:

1. Siiri Väyrynen, Isabella Laverty, Anna Kullberg, Venla Räikkönen

2. Eevi Laatikainen, Veera Vallin, Lotta Mutikainen, Iida Suvanto

 

P13

4x100m Erik Lipsanen, Eeli Valtonen, Joonatan Venäläinen, Juho Venäläinen

4x 60m aj. Erik Lipsanen, Eeli Valtonen, Vilho Ojalainen, Vini Aarnikko

4x 600m Erik Lipsanen, Eeli Valtonen, Joonatan Venäläinen, Juho Venäläinen

T15

4x100m:

1. Nelli Anttonen, Meeri Riiali, Aino Venäläinen, Venla Savolainen

2. Anni Konnu, Emmi Karttunen, Minttu Ahvo, Salla Ahonen

3. Erika Lankinen, Miisa Huuhtanen, Sofia Sund, Saana Laihanen

4x800m:

1. Salla Ahonen, Minttu Ahvo, Meeri Riiali, Aino Venäläinen

2. Anni Konnu, Venla Savolainen, Erika Lankinen, Nelli Anttonen 

 

N17

4x100m Milka Riiali, Anniina Kuukka, Milla Uitti, Hilla Mikkilä

M17

4x100m Mika Karkkonen, Lauri Honkanen, Joonatan Vallin, Sisu Mikkilä