Tulokset 28.4 PM-maantiejuoksut, Vuoksen lenkki

28.4 kisatun PM-maantiejuoksujen ja Vuoksen lenkin tulokset alla. Imatran Urheilijat kiittää kaikkia toimitsijoita, juoksijoita sekä huoltojoukkoja!

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero
Miehet 7.4 km
1. Samu Heikkonen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 23.54,0 0.00,0
2. Konsta Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41 25.30,0 1.36,0
3. Petri Turpeinen Forrest Guuri 25.47,0 1.53,0
4. Heikki Vento Taipalsaaren Veikot 25.49,0 1.55,0
5. Harri Nissinen Forrest Guuri 26.18,0 2.24,0
6. Kristian Backman Imatran Urheilijat 26.24,0 2.30,0
7. Petteri Pyyhtiä Korven Honka 27.05,0 3.11,0
Naiset 7.4 km
1. Anastasiia Zakharova Svetogorsk 29.16,0 0.00,0
2. Emma Jyrkinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 29.24,0 0.08,0
3. Svetlana Kohonen Taipalsaaren Veikot 34.22,0 5.06,0
Miehet 17 vuotta 7.4 km
1. Elmeri Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41 28.13,0 0.00,0
2. Saku Miettinen Joutsenon Kullervo 28.18,0 0.05,0
3. Rasmus Räikkönen Imatran Urheilijat 28.23,0 0.10,0
4. Mika Karkkonen Imatran Urheilijat 31.49,0 3.36,0
5. Dmitrii Golubev Svetogorsk 33.03,0 4.50,0
Naiset 17 vuotta 7.4 km
1. Emma Hietaranta Lappeenrannan Urheilu-Miehet 28.51,0 0.00,0
2. Elena Jyrkinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 30.04,0 1.13,0
3. Daria Fedotova Svetogorsk 36.06,0 7.15,0
4. Essi Urpalainen Imatran Urheilijat 39.05,0 10.14,0
Pojat 15 vuotta 3 km
1. Martti Majuri Lappeenrannan Urheilu-Miehet 10.41,0 0.00,0
2. Lauri Nokkala Lappeenrannan Urheilu-Miehet 10.44,0 0.03,0
3. Joonatan Vallin Imatran Urheilijat 11.58,0 1.17,0
4. Daniil Afanasiev Svetogorsk 13.03,0 2.22,0
5. Ville Häkämies Ylämaan Pyrkijät 13.07,0 2.26,0
6. Niilo Kotiranta Ylämaan Pyrkijät 13.11,0 2.30,0
7. Jami Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 14.17,0 3.36,0
Tytöt 15 vuotta 3 km
1. Henna Eineluoto Lappeenrannan Urheilu-Miehet 11.38,0 0.00,0
2. Victoriia Kalaida Svetogorsk 12.38,0 1.00,0
3. Salla Ahonen Imatran Urheilijat 12.39,0 1.01,0
4. Mona Ripatti Joutsenon Kullervo 14.20,0 2.42,0
5. Silja Häkämies Ylämaan Pyrkijät 15.11,0 3.33,0
6. Sofia Sund Imatran Urheilijat 15.14,0 3.36,0
Kesk. Anni Berg Lappeenrannan Urheilu-Miehet
Pojat 13 vuotta 2 km
1. Joonatan Venäläinen Imatran Urheilijat 7.01,0 0.00,0
2. Vsevolod Lukianenkov Svetogorsk 7.46,0 0.45,0
3. Danila Fedotov Svetogorsk 7.57,0 0.56,0
4. Erik Lipsanen Imatran Urheilijat 8.07,0 1.06,0
5. Leonid Kazakov St. Petersburg 8.09,0 1.08,0
6. Atte Räikkönen Imatran Urheilijat 8.21,0 1.20,0
7. Ivan Zhuikov Svetogorsk 8.33,0 1.32,0
8. Akseli Kinnunen Ylämaan Pyrkijät 8.41,0 1.40,0
Tytöt 13 vuotta 2 km
1. Tiitu Hjerppe Lappeenrannan Urheilu-Miehet 8.04,0 0.00,0
2. Venla Räikkönen Imatran Urheilijat 8.08,0 0.04,0
3. Antonina Sevostianova Svetogorsk 9.08,0 1.04,0
4. Minttu Redsven Joutsenon Kullervo 9.11,0 1.07,0
5. Veera Vallin Imatran Urheilijat 9.37,0 1.33,0
Kesk. Sini Wallenius Joutsenon Kullervo
Pojat 11 vuotta 2 km
1. Kasperi Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 8.53,0 0.00,0
2. Artiem Kovin Svetogorsk 9.13,0 0.20,0
3. Miska Anttonen Imatran Urheilijat 9.34,0 0.41,0
4. Timur Bozhkov Svetogorsk 9.53,0 1.00,0
Tytöt 11 vuotta 2 km
1. Iida Karhunen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 8.55,0 0.00,0
2. Kiira Karttunen Imatran Urheilijat 9.06,0 0.11,0
3. Eva Shibaeva Svetogorsk 9.30,0 0.35,0
Pojat 10 vuotta 1 km
1. Elmeri Kinnunen Ylämaan Pyrkijät 3.47,0 0.00,0
2. Eelis Jauho Joutsenon Kullervo 3.51,0 0.04,0
3. Jesper Vallin Imatran Urheilijat 4.02,0 0.15,0
4. Kasperi Nieminen Imatran Urheilijat 4.11,0 0.24,0
5. Oliver Siitonen Joutsenon Kullervo 4.24,0 0.37,0
Tytöt 10 vuotta 1 km
1. Sara Hannula Ylämaan Pyrkijät 4.13,0 0.00,0
2. Olga Salnikova Svetogorsk 4.23,0 0.10,0
3. Valentina Tropina Svetogorsk 4.25,0 0.12,0
4. Irina Senchukova Svetogorsk 5.15,0 1.02,0
Pojat  9 vuotta 1 km
1. Semien Makaseev Svetogorsk 4.22,0 0.00,0
2. Topias Jauho Joutsenon Kullervo 4.27,0 0.05,0
3. Tuomas Pokkinen Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.40,0 0.18,0
4. Egor Dmitriev Svetogorsk 5.19,0 0.57,0
5. Vasilii Kazakov St. Petersburg 8.25,0 4.03,0
Tytöt  9 vuotta 1 km
1. Kristiina Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 4.14,0 0.00,0
2. Valpuri Kinnunen Ylämaan Pyrkijät 4.34,0 0.20,0
Miehet kuntosarja 7.4 km
1. Jani Kiuru 27.18,0 0.00,0
2. Matti Huttunen Lappeen Riento 28.14,0 0.56,0
3. Ari Martikainen Puumalan Viri 29.30,0 2.12,0
4. Kari-Veli Niemi Lappeen Riento 31.59,0 4.41,0
5. Joonatan Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41 32.41,0 5.23,0
6. Lauri Jaatinen Imatran Urheilijat 34.15,0 6.57,0
7. Mikko Partanen 34.33,0 7.15,0
8. Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo 38.29,0 11.11,0
9. Eetu Räihä 39.06,0 11.48,0
Naiset kuntosarja 7.4 km
1. Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat 27.43,0 0.00,0
2. Marjut Vallin Imatran Urheilijat 39.14,0 11.31,0