Seuracupissa hieno pistesaalis

Imatran Urheilijoiden osittain hyvinkin toipilasjoukkue teki heinot pisteet 13515.
LUM isäntänä oli vain hieman parempi 13640 pisteellä. Noista pisteistä on hyvä jatkaa seuraavaan osakisaan, mikä kisataan to 2.8.2018 toivottavasti uudella Karhumäen kentällä.
ONNITTELUT JOUKKUEELLE !
Tulokset löytyy jatkosivulta

Seuracup2018
Kimpinen
11.6.2018

TULOKSET

P11 60 m

 

Tuuli: 0,0

1. Perttu Sipari LappUM 10,25
2. Valle Kämäräinen 2009 ImU 10,31
3. Joel Peltonen 2008 LappUM 10,87
Kilpailun ulkopuolella
Perttu Aakko 2007 LappUM 9,58
Jesse Leino 2008 LappUM 10,27

P11 1000 m

 

1. Perttu Aakko 2007 LappUM 4.00,19
2. Jesper Vallin 2009 ImU 4.16,13

P11 Pituus

1. Oskari Kuusisto 2008 ImU 3,96
3,84 3,81 3,66 3,96

2. Tiitus Qvintus 2007 LappUM 3,45
3,41 3,26 3,45 3,37

P11 Kiekko

1. Vini Aarnikko 2007 ImU 19,30
X 15,89 19,30 17,06
2. Jesse Leino 2008 LappUM 13,72
X 13,72 11,23 X

P11 4 x 50 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 33,15
Perttu Aakko, Tiitus Qvintus, Joel Peltonen, Jesse Leino

P13 60 m

 

Tuuli: +1,2

1. Juho Venäläinen 2006 ImU 8,52
2. Roope Kuparinen 2005 LappUM 9,18
3. Miro Hottinen LappUM 9,29
Kilpailun ulkopuolella
Rasmus Vehmaa 2005 LappUM 8,40

P13 1000 m

 

1. Saku Koukku 2005 LappUM 3.07,15
2. Aatu Pohjonen 2006 LappUM 3.38,28
3. Niklas Laverty 2005 ImU 3.42,47

P13 Korkeus

1. Kasperi Vehmaa 2005 LappUM 156
130 135 140 145 150 153 156 159
O O O O XO XO XXO –
2. Erik Lipsanen 2006 ImU 135
110 115 120 125 130 135 140
O O O O O XO XXX

P13 Keihäs

1. Teemu Sinkkonen 2006 ImU 42,27
38,94 38,44 42,27 38,67
2. Rasmus Vehmaa 2005 LappUM 33,51
33,51 X X X
3. Lucas Juutilainen LappUM 15,05
12,55 13,99 15,05 12,71
Aleksi Hilska 2006 LappUM DNS

P13 4 x 100 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 53,36
Roope Kuparinen, Saku Koukku, Rasmus Vehmaa, Kasperi Vehmaa
2. Imatran Urheilijat 58,27
Niklas Laverty, Erik Lipsanen, Teemu Sinkkonen, Juho Venäläinen

P15 100 m

 

Tuuli: +0,5

1. Konsta Rutonen 2004 LappUM 12,10
2. Lauri Honkanen 2003 ImU 12,98
3. Eetu Pohjonen 2004 LappUM 13,85

P15 2000 m

 

1. Rasmus Räikkönen 2003 ImU 7.00,60
2. Lauri Nokkala 2005 LappUM 7.20,73
3. Joonatan Vallin 2004 ImU 7.34,18

P15 Seiväs

1. Sisu Mikkilä 2004 ImU 250
230 240 250 260
O – XO XXX
2. Martti Hyvärinen 2004 LappUM 240
220 230 240 250
O XO O XXX

P15 Kuula

1. Juho Suvanto 2004 ImU 10,39
10,39 10,05 X 10,11
2. Miki Likander 2004 LappUM 9,78
9,61 9,61 9,78 9,51

P15 4 x 100 m

 

1. Imatran Urheilijat 51,66
Joonatan Vallin, Sisu Mikkilä, Juho Suvanto, Lauri Honkanen

P15 4 x 100 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 50,82
Miki Likander, Martti Hyvärinen, Eetu Pohjonen, Konsta Rutonen

M17 200 m

 

Tuuli: +1,8

1. Otto Pulkkinen 2001 ImU 23,22
2. Mika Karkkonen 2002 ImU 26,00
3. Pekka Aalto LappUM 26,80
Kilpailun ulkopuolella
Mikko Ryhänen 1996 LappUM 23,66
Oskari Lakka 1996 LappUM 24,13

M17 Kolmiloikka

1. Otso Mikkilä 2002 ImU 12,86 +2,1 w
12,86 X – –
+2,1
2. Kim Tomperi 2001 LappUM 11,64 +1,4
X 11,64 11,36 –
+1,4 +1,6
3. Christian Nevametsä 2002 ImU 11,37 +1,4
X 10,85 11,37 11,18
+2,6 +1,4 +2.7

M17 Kuula

1. Eero Virtanen 2001 ImU 15,06
13,90 14,69 15,06 14,99
2. Kasper Karhunen 2004 LappUM 8,39
7,78 7,53 8,39 7,64

T11 60 m

 

Tuuli: 0,0

1. Peppi Pyyhtiä 2007 LappUM 9,35
2. Elizaveta Burchina 2008 LappUM 10,74
3. Eevi Aarnikko 2007 ImU 11,36
Janessa Liukka 2007 JoutsKu DNS

T11 1000 m

 

1. Venla Räikkönen 2007 ImU 3.54,76
2. Kerttu Salonsaari 2007 LappUM 4.06,73

T11 Pituus

1. Emma Moilanen 2007 ImU 3,79
3,73 3,64 3,68 3,79

2. Veera Heinonen 2007 LappUM 3,75
3,72 3,63 3,57 3,75

3. Jade Hänninen 2008 LappUM 3,61
3,51 3,53 3,61 3,15

4. Sanni Niinimäki 2007 LappUM 3,34
3,24 3,34 3,20 3,13

T11 Kiekko

1. Iida Suvanto 2007 ImU 18,68
X 16,91 X 18,68
2. Janette Kaplas 2008 LappUM 14,07
13,96 14,07 X X
3. Sara Kyllönen 2007 LappUM 13,93
12,51 13,02 13,93 13,14

T11 4 x 50 m

 

1. Imatran Urheilijat 33,43
Eevi Aarnikko, Iida Suvanto, Venla Räikkönen, Emma Moilanen

T11 4 x 50 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 31,67
Veera Heinonen, Janette Kaplas, Kerttu Salonsaari, Peppi Pyyhtiä

T13 60 m

 

Tuuli: +1,5

1. Venla Savolainen 2005 ImU 8,57
2. Pinja Tahvanainen 2005 LappUM 8,87
3. Anne-Karin Kilkki 2005 LappUM 8,90
3. Iines Peltonen 2005 LappUM 8,90
5. Emmi Karttunen 2005 ImU 9,21
6. Mimmi Lindström 2006 LappUM 10,46
Kilpailun ulkopuolella
Meeri Riiali 2005 ImU 8,48

T13 1000 m

 

1. Tiitu Hjerppe 2006 LappUM 3.40,20
2. Peppi-Lotta Kotilainen 2006 LappUM 3.50,92
3. Saimi Kivelä 2006 LappUM 3.50,99
4. Eevi Laatikainen 2006 ImU 4.01,99

T13 Korkeus

1. Meeri Riiali 2005 ImU 140
115 120 125 130 135 140 145
O O O O XO XO X–
2. Essi Niinimäki 2005 LappUM 135
115 120 125 130 135 140
O O O O O XXX
3. Veera Vallin 2006 ImU 115
105 110 115 120
O O O XXX
Kilpailun ulkopuolella
Jenni Rossi 1990 LappUM 145
135 140 145 150
XO O XO XXX
Minttu Mattinen 2000 LappUM 150
140 145 150 155
O XO XO XXX
Kilpailun ulkopuolella
Iitu Sutela LappUM 155
140 145 150 155 160
O O O XO XXX

T13 Keihäs

1. Tuuli Summanen 2005 LappUM 37,00
X 36,91 35,98 37,00
2. Hanna Sedig 2006 LappUM 30,33
29,69 30,33 26,30 X
3. Silja Piironen 2005 ImU 21,49
21,49 19,42 14,85 19,67
4. Senja Ojalainen 2005 ImU 13,82
X 9,58 11,85 13,82
Anna Hietaranta 2005 LappUM DNS

Katja Honkanen 2006 LappUM DNS

T13 4 x 100 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 55,75
Tuuli Summanen, Iines Peltonen, Pinja Tahvanainen, Anne-Karin Kilkki
2. Imatran Urheilijat 57,84
Emmi Karttunen, Venla Savolainen, Eevi Laatikainen, Meeri Riiali

T15 100 m

 

Tuuli: +0,8

1. Milja Mahlavuori 2004 LappUM 13,33
2. Nelli Anttonen 2004 ImU 13,47
3. Aino Venäläinen 2004 ImU 13,81
4. Anni Konnu 2004 ImU 13,82
5. Ella Turtiainen 2004 LappUM 14,14
6. Anna Minkkinen 2004 LappUM 14,92

T15 2000 m

 

1. Emma Hietaranta 2003 LappUM 6.55,54
2. Salla Ahonen 2004 ImU 7.49,50
3. Henna Eineluoto 2004 LappUM 7.59,73
Anni Berg 2004 LappUM DNS

T15 Seiväs

1. Ilona Repo 2004 ImU 210
190 200 210 220
O XXO XXO XXX
2. Sini Tiussa 2003 ImU 200
190 200 210
XO XO XXX
3. Anniina Piitulainen 2004 LappUM 190
160 170 180 190 200
O O O O XXX
Elina Peltola 1999 LappUM NH
310
XXX
Venla Peltola 2001 LappUM NH
340
XXX

T15 Kuula

1. Elisa Hilska 2004 LappUM 8,75
8,75 8,68 X X
2. Erika Lankinen 2004 ImU 7,78
7,30 7,21 7,69 7,78
3. Miisa Huuhtanen 2004 ImU 7,32
7,04 7,00 7,32 7,31
4. Rosa Valkendorff 2004 LappUM 6,59
6,02 6,25 6,59 5,96

T15 4 x 100 m

 

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 53,99
Elisa Hilska, Ella Turtiainen, Anniina Piitulainen, Milja Mahlavuori

T15 4 x 100 m

 

1. Imatran Urheilijat 53,17
Anni Konnu, Maiju Nousiainen, Aino Venäläinen, Nelli Anttonen

N17 200 m

 

Tuuli: +1,6

1. Essi Vehmaa 2002 LappUM 26,21
2. Riina Heikkonen 2001 LappUM 26,32
3. Juulia Kokko 2001 ImU 26,71
4. Sani Rantalainen 2002 LappUM 27,47
Kilpailun ulkopuolella
Jenni Rossi 1990 LappUM 28,63
Minttu Mattinen 2000 LappUM 27,15
Kilpailun ulkopuolella
Iitu Sutela LappUM 27,27

N17 Kolmiloikka

1. Tiia Neuvonen 2001 ParikkU 10,80 +1,0
X 10,66 10,80 10,20
+2,9 +2,4 +1,0 +1,7
2. Noora Tiainen 2002 LappUM 10,70 +1,2
X X X 10,70
+1,2
3. Milka Riiali 2002 ImU 10,64 +1,4
10,05 10,23 10,31 10,64
+1,5 +1,8 +3,4 +1,4
4. Milla Uitti 2003 ImU 10,00 +2,4 w 9,81 +0,4
9,68 9,81 9,47 10,00
+1,6 +0,4 +2,3 +2,4
5. Anniina Kuukka 2003 ImU 9,69 +1,6
9,69 X X 9,60
+1,6 +3,0 +1,5 +1,1
Emma Weckström 2002 LappUM DNS
N17 Kuula

1. Eeva Laine 2002 LappUM 10,20
X X 9,83 10,20
2. Hilla Mikkilä 2002 ImU 8,49
7,86 8,20 8,35 8,49
3. Salla Hovatov 2001 ImU 8,28
8,09 7,46 7,78 8,28
Kilpailun ulkopuolella
Jenni Rossi 1990 LappUM 10,30
10,01 10,30 X X
Minttu Mattinen 2000 LappUM 10,92
X 10,92 X 10,84
Kilpailun ulkopuolella
Iitu Sutela LappUM 10,69
10,69 X 10,55 10,34

Mainokset