PIIRINMESTARUUSHALLIKISAT 21.2 AVIASPORT AREENALLA

Alustava aikataulu, kilpailuohjeet ja käsiohjelma alla:

AVOIMET PIIRINMESTARUUS-hallikisat
keskiviikkona 21.2.2018
AVIASPORT AREENA
Imatra

Huomioikaa, että hallin lämpötila on n. 10 astetta, joten verryttele hyvin ja pidä lämmintä yllä. Verryttelemään pääsee klo 16.45 alkaen.
Keihäässä käytetään tuppipääkeihäitä, omat keihäät on hyväksytettävä lajijohtajalla suorituspaikalla. Keihään verryttelyheittoja 2 kpl johdetusti.
Keihäänheiton alastulosektorin poikki kulkeminen on kielletty.
Kuulaa työnnetään kumikuulalla vanerialustalta tekonurmelle, työntöpaikka on hallin takakulmassa.
Jos sinulla on useampi laji yhtä aikaa, niin voit tehdä tarvittaessa suorituksesi kierroksen viimeisenä.

Aikataulu päivitetty 19.2.

17.30                 T13 60 m, alkuerät                             Pituus T15, P15 (11, 4 kierrosta)
17.30                                                                                Keihäs  P11,T11, T13, P13 (10, 6 kierr.)
17.40                 P13 60 m, alkuerät
17.55                 T11 60 m lk. aikojen perusteella     Kuula  P15,T15,N17,M17, N  (16, 6 kierr.)
18.05                  P11 60 m lk. aikojen perusteella
18.15                  P15 60 m alkuerät
18.25                  T15 60 m alkuerät                             Pituus P13, T13, ( 20, 4 kierrosta)
18.30                                                                                Keihäs P15,T15, N17 (10, 6 kierrosta)
18.45                  T13 60 m loppukilpailu
18.50                  P13 60 m loppukilpailu
19.00                  P15 60 m loppukilpailu
19.10                  T15 60m loppukilpailu                        Pituus  P11, T11 (15, kierr.)
19.35                  P13, P11 (7)           1000 m
19.45                  T13, T11 (6)            1000 m
19.55                  N, T15, M17, P15 (11) 1000 m

Kilpailuohjeet

  • Pikajuoksuissa loppukilpailuun alkuerien 4 parasta aikaa. T/P11 sarjoilla 60 m juostaan suoraan aikojen perusteella loppukilpailuna.
  • Varmistakaa osanottonne ajoissa juoksujen sihteerille lähtöpaikalla. Näin voimme välttyä turhilta alkueriltä.
  • Mikäli poisjäännit aiheuttavat erämuutoksia, juostaan loppukilpailut aikatauluun merkityillä loppukilpailuiden paikoilla.
  • Kenttälajien palkinnot jaetaan heti kilpailun päätyttyä suorituspaikoilla
  • Juoksulajien palkinnot jaetaan maalin kohdalla tekonurmella.
  • Venäläiset kilpailijat kilpailevat ulkopuolella avoimen pm-kilpailun

 

Käsiohjelma

M17 1000 m

61 Saku Miettinen JoutsKu

M17 Kuula

22 Otso Mikkilä ImU
56 Eero Virtanen ImU

N 1000 m

141 Ella Jyrkinen LappUM

N Kuula

177 Salli Kirvesmies LappUM
215 Iitu Sutela LappUM

N17 Kuula

21 Hilla Mikkilä ImU
200 Eeva Laine LappUM
222 Venla Pirinen ParikkU
223 Nea Roiha ParikkU

N17 Keihäs

67 Emilia Peltoheimo KarhKa
200 Eeva Laine LappUM
209 Venla Peltola LappUM
222 Venla Pirinen ParikkU
223 Nea Roiha ParikkU

P11 60 m

1 Vini Aarnikko ImU
13 Valle Kämäräinen ImU
41 Jesper Vallin ImU
68 Perttu Aakko LappUM
211 Joel Peltonen LappUM

P11 Pituus

1 Vini Aarnikko ImU
13 Valle Kämäräinen ImU
41 Jesper Vallin ImU
68 Perttu Aakko LappUM
211 Joel Peltonen LappUM

P13 60 m

19 Erik Lipsanen ImU
49 Eeli Valtonen ImU
129 Miro Hottinen LappUM
194 Saku Koukku LappUM
218 Kasperi Vehmaa LappUM
219 Rasmus Vehmaa LappUM
220 Tommi Haavisto LoimJa
225 Elias Hietanen RiihimKi
229 Tuomas Hytti YlämPy
231 Ville Häkämies YlämPy
232 Akseli Kinnunen YlämPy
233 Valtteri Kinnunen YlämPy
234 Jere Ronkanen YlämPy

P13 1000 m

35 Daniel Urpalainen ImU
49 Eeli Valtonen ImU
194 Saku Koukku LappUM
207 Lauri Nokkala LappUM

P13 Pituus

19 Erik Lipsanen ImU
85 Aleksi Hilska LappUM
129 Miro Hottinen LappUM
218 Kasperi Vehmaa LappUM
219 Rasmus Vehmaa LappUM
225 Elias Hietanen RiihimKi
229 Tuomas Hytti YlämPy
231 Ville Häkämies YlämPy
232 Akseli Kinnunen YlämPy
233 Valtteri Kinnunen YlämPy

P13 Keihäs

30 Teemu Sinkkonen ImU
49 Eeli Valtonen ImU
85 Aleksi Hilska LappUM
225 Elias Hietanen RiihimKi

P15 60 m

6 Lauri Honkanen ImU
23 Sisu Mikkilä ImU
50 Vili Valtonen ImU
130 Martti Hyvärinen LappUM
205 Miki Likander LappUM
212 Konsta Rutonen LappUM

P15 1000 m

46 Joonatan Vallin ImU
73 Akseli Eskelinen LappUM
205 Miki Likander LappUM

P15 Pituus

6 Lauri Honkanen ImU
130 Martti Hyvärinen LappUM
205 Miki Likander LappUM

P15 Kuula

6 Lauri Honkanen ImU
23 Sisu Mikkilä ImU
205 Miki Likander LappUM

P15 Keihäs

46 Joonatan Vallin ImU
205 Miki Likander LappUM

T11 60 m

3 Lumikki Ahvo ImU
11 Sara Korpinen ImU
18 Isabella Laverty ImU
24 Emma Moilanen ImU
29 Pihla Saaristo ImU
76 Veera Heinonen LappUM
135 Jade Hänninen LappUM
199 Sara Kyllönen LappUM
213 Kerttu Salonsaari LappUM

T11 1000 m

18 Isabella Laverty ImU
160 Janette Kaplas LappUM

T11 Pituus

3 Lumikki Ahvo ImU
9 Aada Isotalo ImU
11 Sara Korpinen ImU
18 Isabella Laverty ImU
29 Pihla Saaristo ImU
32 Irina Särki ImU
76 Veera Heinonen LappUM
135 Jade Hänninen LappUM
160 Janette Kaplas LappUM
199 Sara Kyllönen LappUM
213 Kerttu Salonsaari LappUM

T11 Keihäs

160 Janette Kaplas LappUM

T13 60 m

4 Minttu Ahvo ImU
28 Meeri Riiali ImU
65 Tytti Repo JoutsKu
97 Katja Honkanen LappUM
163 Anne-Karin Kilkki LappUM
208 Gloriane O`nosamba LappUM
210 Iines Peltonen LappUM
216 Pinja Tahvanainen LappUM
227 Aava Lajunen VantSa
230 Silja Häkämies YlämPy

T13 1000 m

31 Sofia Sund ImU

T13 Pituus

26 Senja Ojalainen ImU
28 Meeri Riiali ImU
48 Veera Vallin ImU
65 Tytti Repo JoutsKu
163 Anne-Karin Kilkki LappUM
206 Essi Niinimäki LappUM
210 Iines Peltonen LappUM
214 Hanna Sedig LappUM
216 Pinja Tahvanainen LappUM
227 Aava Lajunen VantSa
230 Silja Häkämies YlämPy

T13 Keihäs

7 Miia Hottinen ImU
26 Senja Ojalainen ImU
48 Veera Vallin ImU
208 Gloriane O`nosamba LappUM
214 Hanna Sedig LappUM

T15 60 m

2 Salla Ahonen ImU
5 Nelli Anttonen ImU
10 Anni Konnu ImU
12 Anniina Kuukka ImU
15 Erika Lankinen ImU
25 Maiju Nousiainen ImU
33 Milla Uitti ImU
53 Aino Venäläinen ImU
226 Emmi Hietanen RiihimKi
228 Olivia Marttila VantSa

T15 1000 m

2 Salla Ahonen ImU
25 Maiju Nousiainen ImU
36 Essi Urpalainen ImU
69 Henna Eineluoto LappUM

T15 Pituus

5 Nelli Anttonen ImU
10 Anni Konnu ImU
12 Anniina Kuukka ImU
33 Milla Uitti ImU
53 Aino Venäläinen ImU
90 Elisa Hilska LappUM
217 Rosa Valkendorff LappUM
226 Emmi Hietanen RiihimKi
228 Olivia Marttila VantSa

T15 Kuula

8 Miisa Huuhtanen ImU
15 Erika Lankinen ImU
90 Elisa Hilska LappUM
221 Henna Pirinen ParikkU
224 Tara Saikkonen ParikkU

T15 Keihäs

90 Elisa Hilska LappUM
221 Henna Pirinen ParikkU
224 Tara Saikkonen ParikkU
226 Emmi Hietanen RiihimKi

 

 

Mainokset