PIIRINMESTARUUSHALLIKISAT 21.2 AVIASPORT AREENALLA

Kisan tulokset löytyvät oheisella linkillä:
http://www.tilastopaja.eu/fi/db/tulokset.php?CID=43601

Aikataulu, kilpailuohjeet ja käsiohjelma alla:

AVOIMET PIIRINMESTARUUS-hallikisat
keskiviikkona 21.2.2018
AVIASPORT AREENA
Imatra

Huomioikaa, että hallin lämpötila on n. 10 astetta, joten verryttele hyvin ja pidä lämmintä yllä. Verryttelemään pääsee klo 16.45 alkaen.
Keihäässä käytetään tuppipääkeihäitä, omat keihäät on hyväksytettävä lajijohtajalla suorituspaikalla. Keihään verryttelyheittoja 2 kpl johdetusti.
Keihäänheiton alastulosektorin poikki kulkeminen on kielletty.
Kuulaa työnnetään kumikuulalla vanerialustalta tekonurmelle, työntöpaikka on hallin takakulmassa.
Jos sinulla on useampi laji yhtä aikaa, niin voit tehdä tarvittaessa suorituksesi kierroksen viimeisenä.

Aikataulu päivitetty 19.2.

17.30                 T13 60 m, alkuerät                             Pituus T15, P15 (11, 4 kierrosta)
17.30                                                                                Keihäs  P11,T11, T13, P13 (10, 6 kierr.)
17.40                 P13 60 m, alkuerät
17.55                 T11 60 m lk. aikojen perusteella     Kuula  P15,T15,N17,M17, N  (16, 6 kierr.)
18.05                  P11 60 m lk. aikojen perusteella
18.15                  P15 60 m alkuerät
18.25                  T15 60 m alkuerät                             Pituus P13, T13, ( 20, 4 kierrosta)
18.30                                                                                Keihäs P15,T15, N17 (10, 6 kierrosta)
18.45                  T13 60 m loppukilpailu
18.50                  P13 60 m loppukilpailu
19.00                  P15 60 m loppukilpailu
19.10                  T15 60m loppukilpailu                        Pituus  P11, T11 (15, kierr.)
19.35                  P13, P11 (7)           1000 m
19.45                  T13, T11 (6)            1000 m
19.55                  N, T15, M17, P15 (11) 1000 m

Kilpailuohjeet

  • Pikajuoksuissa loppukilpailuun alkuerien 4 parasta aikaa. T/P11 sarjoilla 60 m juostaan suoraan aikojen perusteella loppukilpailuna.
  • Varmistakaa osanottonne ajoissa juoksujen sihteerille lähtöpaikalla. Näin voimme välttyä turhilta alkueriltä.
  • Mikäli poisjäännit aiheuttavat erämuutoksia, juostaan loppukilpailut aikatauluun merkityillä loppukilpailuiden paikoilla.
  • Kenttälajien palkinnot jaetaan heti kilpailun päätyttyä suorituspaikoilla
  • Juoksulajien palkinnot jaetaan maalin kohdalla tekonurmella.
  • Venäläiset kilpailijat kilpailevat ulkopuolella avoimen pm-kilpailun

Käsiohjelma

M17 1000 m

61 Saku Miettinen JoutsKu

M17 Kuula

22 Otso Mikkilä ImU
56 Eero Virtanen ImU

N 1000 m

141 Ella Jyrkinen LappUM
252 Valeria Perminova

N Kuula

177 Salli Kirvesmies LappUM
215 Iitu Sutela LappUM

N17 Kuula

200 Eeva Laine LappUM
21 Hilla Mikkilä ImU
222 Venla Pirinen ParikkU
223 Nea Roiha ParikkU

N17 Keihäs

200 Eeva Laine LappUM
67 Emilia Peltoheimo KarhKa
209 Venla Peltola LappUM
222 Venla Pirinen ParikkU
223 Nea Roiha ParikkU

P11 60 m

68 Perttu Aakko LappUM
1 Vini Aarnikko ImU
13 Valle Kämäräinen ImU
264 Vsevolod Lukianenkov
211 Joel Peltonen LappUM
41 Jesper Vallin ImU

P11 1000 m

264 Vsevolod Lukianenkov

P11 Pituus

68 Perttu Aakko LappUM
1 Vini Aarnikko ImU
13 Valle Kämäräinen ImU
264 Vsevolod Lukianenkov
211 Joel Peltonen LappUM
41 Jesper Vallin ImU

P13 60 m

220 Tommi Haavisto LoimJa
225 Elias Hietanen RiihimKi
129 Miro Hottinen LappUM
229 Tuomas Hytti YlämPy
231 Ville Häkämies YlämPy
232 Akseli Kinnunen YlämPy
233 Valtteri Kinnunen YlämPy
194 Saku Koukku LappUM
19 Erik Lipsanen ImU
234 Jere Ronkanen YlämPy
49 Eeli Valtonen ImU
218 Kasperi Vehmaa LappUM
219 Rasmus Vehmaa LappUM

P13 1000 m

259 Daniil Afanasiev
257 Danila Fedotov
194 Saku Koukku LappUM
207 Lauri Nokkala LappUM
237 Aatu Pohjonen LappUM
35 Daniel Urpalainen ImU
49 Eeli Valtonen ImU

P13 Pituus

225 Elias Hietanen RiihimKi
85 Aleksi Hilska LappUM
129 Miro Hottinen LappUM
229 Tuomas Hytti YlämPy
231 Ville Häkämies YlämPy
232 Akseli Kinnunen YlämPy
233 Valtteri Kinnunen YlämPy
19 Erik Lipsanen ImU
237 Aatu Pohjonen LappUM
218 Kasperi Vehmaa LappUM
219 Rasmus Vehmaa LappUM

P13 Keihäs

225 Elias Hietanen RiihimKi
85 Aleksi Hilska LappUM
30 Teemu Sinkkonen ImU
235 Aaro Turkia YlämPy
49 Eeli Valtonen ImU

P15 60 m

6 Lauri Honkanen ImU
130 Martti Hyvärinen LappUM
205 Miki Likander LappUM
23 Sisu Mikkilä ImU
236 Eetu Pohjonen LappUM
212 Konsta Rutonen LappUM
50 Vili Valtonen ImU

P15 1000 m

73 Akseli Eskelinen LappUM
205 Miki Likander LappUM
46 Joonatan Vallin ImU

P15 Pituus

6 Lauri Honkanen ImU
130 Martti Hyvärinen LappUM
205 Miki Likander LappUM
236 Eetu Pohjonen LappUM

P15 Kuula

6 Lauri Honkanen ImU
205 Miki Likander LappUM
23 Sisu Mikkilä ImU

P15 Keihäs

205 Miki Likander LappUM
46 Joonatan Vallin ImU

T11 60 m

3 Lumikki Ahvo ImU
76 Veera Heinonen LappUM
135 Jade Hänninen LappUM
288 Valeria Kolesnichikova
11 Sara Korpinen ImU
199 Sara Kyllönen LappUM
18 Isabella Laverty ImU
24 Emma Moilanen ImU
29 Pihla Saaristo ImU
213 Kerttu Salonsaari LappUM

T11 1000 m

160 Janette Kaplas LappUM
18 Isabella Laverty ImU
316 Evelina Perevoznjuk
314 Antonina Sevastianova
312 Eva Shibaeva
315 Anastasia Zaikina

T11 Pituus

3 Lumikki Ahvo ImU
76 Veera Heinonen LappUM
135 Jade Hänninen LappUM
9 Aada Isotalo ImU
160 Janette Kaplas LappUM
288 Valeria Kolesnichikova
11 Sara Korpinen ImU
199 Sara Kyllönen LappUM
18 Isabella Laverty ImU
29 Pihla Saaristo ImU
213 Kerttu Salonsaari LappUM
32 Irina Särki ImU

T11 Keihäs

160 Janette Kaplas LappUM

T13 60 m

4 Minttu Ahvo ImU
97 Katja Honkanen LappUM
230 Silja Häkämies YlämPy
163 Anne-Karin Kilkki LappUM
227 Aava Lajunen VantSa
208 Gloriane O`nosamba LappUM
210 Iines Peltonen LappUM
65 Tytti Repo JoutsKu
28 Meeri Riiali ImU
216 Pinja Tahvanainen LappUM

T13 1000 m

31 Sofia Sund ImU

T13 Pituus

230 Silja Häkämies YlämPy
163 Anne-Karin Kilkki LappUM
227 Aava Lajunen VantSa
206 Essi Niinimäki LappUM
26 Senja Ojalainen ImU
210 Iines Peltonen LappUM
65 Tytti Repo JoutsKu
28 Meeri Riiali ImU
214 Hanna Sedig LappUM
216 Pinja Tahvanainen LappUM
48 Veera Vallin ImU

T13 Keihäs

7 Miia Hottinen ImU
208 Gloriane O`nosamba LappUM
26 Senja Ojalainen ImU
214 Hanna Sedig LappUM
48 Veera Vallin ImU

T15 60 m

2 Salla Ahonen ImU
5 Nelli Anttonen ImU
226 Emmi Hietanen RiihimKi
10 Anni Konnu ImU
12 Anniina Kuukka ImU
15 Erika Lankinen ImU
238 Milja Mahlavuori LappUM
228 Olivia Marttila VantSa
25 Maiju Nousiainen ImU
245 Anniina Piitulainen LappUM
247 Ella Turtiainen LappUM
33 Milla Uitti ImU
53 Aino Venäläinen ImU

T15 1000 m

2 Salla Ahonen ImU
69 Henna Eineluoto LappUM
253 Daria Fedotova
25 Maiju Nousiainen ImU
36 Essi Urpalainen ImU

T15 Pituus

5 Nelli Anttonen ImU
226 Emmi Hietanen RiihimKi
90 Elisa Hilska LappUM
10 Anni Konnu ImU
12 Anniina Kuukka ImU
238 Milja Mahlavuori LappUM
228 Olivia Marttila VantSa
245 Anniina Piitulainen LappUM
247 Ella Turtiainen LappUM
33 Milla Uitti ImU
217 Rosa Valkendorff LappUM
53 Aino Venäläinen ImU

T15 Kuula

90 Elisa Hilska LappUM
8 Miisa Huuhtanen ImU
15 Erika Lankinen ImU
221 Henna Pirinen ParikkU
224 Tara Saikkonen ParikkU

T15 Keihäs

226 Emmi Hietanen RiihimKi
90 Elisa Hilska LappUM
221 Henna Pirinen ParikkU
224 Tara Saikkonen ParikkU

Mainokset