X-Run juostiin la 14.10.2017

X-Run maastojuoksut juostiin kuudennen kerran Rauhan Holiday Club Saimaan maastoissa.
Kisasta voi lukea tarkemmin kisan omilta sivuilta https://www.xrun.fi/index.php

Tulokset löytyvät myös jatko sivulta

Mini X-Run (= lasten) tulokset ensin ja vanhempien tulokset (15v sarjas – M/N ) lopussa.

Mini X-Run maastojuoksu T U L O K S E T 14.10.2017
Imatran Urheilijat ————— 23:42

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

Tytöt 5 vuotta 0.1 km
======================

1. Inka Korpinen Imatran Urheilijat 0.24,3
2. Polina Nikitina RUS 0.25,1 0.00,8
3. Sanni Niilimäki 0.25,7 0.01,4
4. Maija Laakso Lappeen Riento 0.26,7 0.02,4
5. Elli Junna 0.27,1 0.02,8
6. Julia Karttunen 0.28,4 0.04,1
7. Jasmin Karttunen 0.28,8 0.04,5
8. Lila Rautio Deltabavaria 0.29,2 0.04,9
9. Ella Teittinen 0.30,4 0.06,1
10. Lilja Lehto HCS 0.31,0 0.06,7
11. Saima Rantanen 0.31,6 0.07,3
12. Hilla Makkonen 0.34,1 0.09,8
13. Nuppu Nousiainen 0.34,8 0.10,5
14. Anna Volkova Vyborg 0.35,7 0.11,4
15. Sofia Somer 0.37,4 0.13,1
16. Saana Korpela 0.38,0 0.13,7
17. Emilia Keskinen 0.40,2 0.15,9
18. Leona Rautio Deltabavaria 0.41,3 0.17,0
19. Sara Nurmela 0.41,8 0.17,5
20. Jesmiina Lippojoki 0.43,4 0.19,1
21. Veronika Nesterova Vyborg 0.47,7 0.23,4
22. Inka Savolainen 0.51,0 0.26,7
23. Iida Anttonen 0.55,1 0.30,8
24. Ronja Nousiainen 1.28,3 1.04,0
25. Vauni Mäkkeli 1.33,5 1.09,2

Poisjääneet 3
– 4. Milana Eronen
– 9. Sofia Vento
– 20. Anna Shevchuk Vyborg

 

Pojat 5 vuotta 0.1 km
======================

1. Mahti Ovaska 0.24,2
2. Otso Pakkanen 0.24,5 0.00,3
3. Arttu Lankinen 0.24,9 0.00,7
4. Nikita Nikitin RUS 0.25,6 0.01,4
5. Santtu Nieminen 0.27,1 0.02,9
6. Arttu Ahola 0.27,7 0.03,5
7. Joona Ryökkynen 0.28,2 0.04,0
8. Eetu Anttonen 0.28,5 0.04,3
9. Adam Kullberg Imatran Urheilijat 0.28,9 0.04,7
10. Eetu Turunen 0.29,4 0.05,2
11. Onni Kainulainen 0.29,9 0.05,7
12. Jere Hölsä 0.30,6 0.06,4
13. Eemeli Ranki 0.33,7 0.09,5
14. Vilho Pulli 0.34,3 0.10,1
15. Luukas Sorsa Lappeenranta 0.35,3 0.11,1
16. Eino Hämäläinen 0.37,6 0.13,4
17. Niilo Ylä-Outinen 0.38,3 0.14,1
18. Aleksanteri Huttunen 0.43,5 0.19,3
19. Toivo Saarela 0.55,4 0.31,2
20. Aleksi Laakkonen 1.22,9 0.58,7
21. Elliot Haapsaari 1.23,8 0.59,6

Poisjääneet 2
– 38. Vladimir Sinytsin Jr
– 42. Leevi Tikkanen

 

Tytöt 7 vuotta 0.5 km
======================

1. Kristiina Rinta-Jaskari 1.33,4
2. Neela Nousiainen 1.33,8 0.00,4
3. Neela Haapsaari 1.34,3 0.00,9
4. Anni Laakso Lappeen Riento 1.35,1 0.01,7
5. Kajsa Sillman 1.39,1 0.05,7
6. Tilda Hänninen 1.41,7 0.08,3
7. Saaga Happonen 1.42,8 0.09,4
8. Iida Turunen 1.47,3 0.13,9
9. Paula Poikonen 1.48,0 0.14,6
10. Eveliina Ranki 1.48,5 0.15,1
11. Lilja Sahi 1.51,2 0.17,8
12. Olivia Lassila 1.52,8 0.19,4
13. Polina Nesterova Vyborg 1.53,8 0.20,4
14. Elli Saarela 1.54,3 0.20,9
15. Venna Mäkkeli 1.54,7 0.21,3
16. Anniina Kainulainen 1.55,3 0.21,9
17. Wilma Vaittinen Imatran Urheilijat 1.57,1 0.23,7
18. Emilia Somer 1.57,7 0.24,3
19. Juliette Kaplas 2.01,5 0.28,1
20. Minja Honkaniemi 2.02,7 0.29,3
21. Nicole Sokolova 2.03,8 0.30,4
22. Iiris Korhonen 2.04,7 0.31,3
23. Mea Tikkanen 2.05,6 0.32,2
24. Milja Asikainen Joutsenon Kullervo 2.12,1 0.38,7
25. Milla Kärnä 2.18,0 0.44,6
26. Alisa Sund 2.18,7 0.45,3
27. Helmi Lehto HCS 2.19,5 0.46,1
28. Viivi Kärnä 2.20,4 0.47,0
29. Vilma Rantanen 2.50,9 1.17,5

Poisjääneet 1
– 73. Veronika Perevoznjuk Vyborg

 

Pojat 7 vuotta 0.5 km
======================

1. Eetu Huuhtanen 1.36,1
2. Tuomas Munne THS Motorsport 1.37,2 0.01,1
3. Joona Lippojoki 1.38,1 0.02,0
4. Egor Shipunov Second Wind 1.38,7 0.02,6
5. Masi Puolakka 1.39,7 0.03,6
6. Tiitus Hänninen 1.40,2 0.04,1
7. Joonatan Melander 1.40,9 0.04,8
8. Heikki Väyrynen 1.43,1 0.07,0
9. Semen Makaseev Svetogorsk 1.44,2 0.08,1
10. Juuso Korpela Pakilan Veto 1.45,9 0.09,8
11. Julius Tuure 1.46,3 0.10,2
12. Severi Purhonen 1.46,9 0.10,8
13. Elmo Lintunen 1.47,8 0.11,7
14. Aaro Siivola 1.48,2 0.12,1
15. Timofei Shubin 1.48,7 0.12,6
16. Sisu Saarenpää 1.49,2 0.13,1
17. Topias Jauho Joutsenon Kullervo 1.49,8 0.13,7
18. Niilo Tikkanen 1.50,8 0.14,7
19. Timofei Vdovets Second Wind 1.51,7 0.15,6
20. Justus Junna 1.54,1 0.18,0
21. Niklas Nurmela 1.54,7 0.18,6
22. Viljami Asikainen Joutsenon Kullervo 1.55,4 0.19,3
23. Rasmus Lippojoki 1.56,2 0.20,1
24. Elias Kohonen Team Korpimiehet 1.56,8 0.20,7
25. Aatu Hasu 1.57,3 0.21,2
26. Otso Kahari Taipalsaaren Kisa 1.59,3 0.23,2
27. Egor Dmitriev Svetogorsk 2.00,4 0.24,3
28. Vili Ylä-Outinen 2.01,0 0.24,9
29. Aaro Kiander 2.01,5 0.25,4
30. Lenni Kylliäinen 2.02,2 0.26,1
31. Otso Nousiainen 2.03,2 0.27,1
32. Eino Laakkonen 2.04,5 0.28,4
33. Leevi Kaskinen 2.11,2 0.35,1
34. Luka Piitulainen 2.13,1 0.37,0
35. Vertti Kallio 2.17,3 0.41,2
36. Janne Kervinen Team Korpimiehet 2.29,6 0.53,5
37. Mikael Huttunen 2.39,5 1.03,4
38. Anton Tuulio 4.48,0 3.11,9

Poisjääneet 5
– 74. Kiril Sabalov
– 79. Konsta Vasara
– 90. Aleksi Kalpio
– 96. Ilkka Makkonen
– 99. Onni Hämäläinen

 

Tytöt 9 vuotta 1 km
===================

1. Lotta Laakso Lappeen Riento 3.45,3
2. Eva Shibaeva Svetogorsk 4.03,6 0.18,3
3. Janette Kaplas 4.04,3 0.19,0
4. Venla Puhakka 4.06,7 0.21,4
5. Nea-Emilia Melander 4.12,7 0.27,4
6. Kira Karttunen Imatran Urheilijat 4.14,4 0.29,1
7. Saana Matilainen 4.15,0 0.29,7
8. Jenni Huttunen 4.15,7 0.30,4
9. Vilja Nieminen 4.16,7 0.31,4
10. Ria Terävä 4.17,1 0.31,8
11. Vilmina Mäkkeli 4.28,2 0.42,9
12. Elna Pelkonen 4.35,4 0.50,1
13. Anna Syväoja 4.40,0 0.54,7
14. Emma Tyrmi 4.42,0 0.56,7
15. Salli Laturi 4.42,7 0.57,4
16. Anni Rapanen 4.43,7 0.58,4
17. Eini Paalumäki PEPO 4.44,3 0.59,0
18. Sara Korpinen Imatran Urheilijat 4.47,2 1.01,9
19. Charlotte Knape IF Sibbo Vargarna 4.49,8 1.04,5
20. Jenny Kohonen Team Korpimiehet 4.53,9 1.08,6
21. Isabel Hutchison 4.54,8 1.09,5
22. Sohvi Kuokka 4.56,4 1.11,1
23. Elli Pöllänen 4.59,0 1.13,7
24. Eevi Pohjonen 5.05,5 1.20,2
25. Bea Korhonen 5.20,7 1.35,4
26. Milla Asikainen 5.32,5 1.47,2
27. Maria Vento 5.46,5 2.01,2
28. Ilona Paatsjoki 5.47,4 2.02,1
29. Anni Tuulio 5.49,3 2.04,0
30. Lilja Hiiri 5.49,9 2.04,6
31. Oona Hirn 5.50,6 2.05,3
32. Emilia Turkia 5.57,2 2.11,9
33. Tia Merritt 5.57,8 2.12,5
34. Ronja Savolainen 6.01,4 2.16,1
35. Olivia Turkia 7.19,6 3.34,3
36. Siiri Pulli 7.21,7 3.36,4
37. Miisa Saarela 7.49,9 4.04,6

Poisjääneet 5
– 115. Maria Zlobina
– 124. Iida Karhunen
– 128. Miia Pötry
– 130. Silja Hietanen
– 141. Jade Tolvanen

 

Pojat 9 vuotta 1 km
====================

1. Samu Matilainen 3.32,9
2. Eino Pulkkinen 3.47,0 0.14,1
3. Jere Hinkkanen 3.47,1 0.14,2
4. Eelis Jauho Joutsenon Kullervo 3.48,5 0.15,6
5. Visa Siivola 3.49,2 0.16,3
6. Mikael Venäläinen Imatran Urheilijat 3.53,5 0.20,6
7. Artem Petrov Vyborg 3.54,2 0.21,3
8. Veeti Ryökkynen 3.58,5 0.25,6
9. Jesper Vallin 4.03,2 0.30,3
10. Martin Kullberg Imatran Urheilijat 4.04,3 0.31,4
11. Otto Hentunen Lappeenranta 4.04,7 0.31,8
12. Kasperi Nieminen 4.10,7 0.37,8
13. Artem Kovin Svetogorsk 4.11,3 0.38,4
14. Kasperi Rinta-Jaskari 4.15,8 0.42,9
15. Aate Luukkanen 4.16,6 0.43,7
16. Onni Rantanen 4.17,2 0.44,3
17. Veikka Korhonen 4.18,2 0.45,3
18. Timur Bozhkov Svetogorsk 4.21,2 0.48,3
19. Elias Hentunen Lappeenranta 4.23,0 0.50,1
20. Elmo Keskinen 4.24,1 0.51,2
21. Aapo Lintunen 4.27,4 0.54,5
22. Eelis Junna 4.31,2 0.58,3
23. Egor Makhov Sosnovka 4.31,8 0.58,9
24. Kalle Kervinen Team Korpimiehet 4.34,4 1.01,5
25. Joona Tikkanen 4.37,3 1.04,4
26. Onni Kumpulainen IPS 4.42,4 1.09,5
27. Aapo Rantanen 4.47,0 1.14,1
28. Onni Saarenpää 4.52,1 1.19,2
29. Iroslav Iahin Svetogorsk 4.53,7 1.20,8
30. Joel Rautio Joutsenon Kullervo 4.57,4 1.24,5
31. Leo Sahi 5.00,3 1.27,4
32. Veikko Varis 5.01,3 1.28,4
33. Jimi Asikainen 5.10,2 1.37,3
34. Aapo Lehtinen 5.10,6 1.37,7
35. Aleksi Lankinen 5.14,6 1.41,7
36. Topias Tuominen 5.34,5 2.01,6
37. Alex Parkkonen 5.37,0 2.04,1
38. Viljo Turkia 5.56,6 2.23,7
39. Samu Niilimäki 6.12,5 2.39,6
40. Ivan Petrov 6.25,6 2.52,7
41. Matvei Shubin 7.19,3 3.46,4

Tytöt 11 vuotta 2 km
====================

1. Isabella Laverty Imatran Urheilijat 8.27,8
2. Alisa Kiiski Porvoon URheilijat 8.32,4 0.04,6
3. Laura Laakso Lappeen Riento 8.40,7 0.12,9
4. Venla Räikkönen Imatran Urheilijat 8.52,8 0.25,0
5. Siiri Väyrynen Imatran Urheilijat 8.53,2 0.25,4
6. Ella Repo Parikkalan Urheilijat 9.16,3 0.48,5
7. Kerttu Tamski 9.25,7 0.57,9
8. Anna Kullberg Imatran Urheilijat 9.35,3 1.07,5
9. Ada Honkaniemi 9.54,6 1.26,8
10. Olivia Haapsaari 10.01,6 1.33,8
11. Valeria Kolesnichenko Vyborg 10.08,1 1.40,3
12. Antonina Sevastianova Svetogorsk 10.09,1 1.41,3
13. Anastasiia Zaikina Svetogorsk 10.16,8 1.49,0
14. Veera Vallin 10.17,8 1.50,0
15. Selma Linden Anjalan Liitto 10.19,8 1.52,0
16. Ella Tuulio 10.21,5 1.53,7
17. Lauriina Soikkeli Espoo 12.04,9 3.37,1
18. Lotta Wallenius 19.28,2 11.00,4

Poisjääneet 3
– 196. Ksenia Frolova Svetogorsk
– 199. Saima Kalpio
– 207. Evelina Perevoznjuk Vyborg

 

Pojat 11 vuotta 2 km
====================

1. Joonatan Venäläinen Imatran Urheilijat 7.35,2
2. Valter Sillman 7.59,6 0.24,4
3. Grigorii Nikitin Sosnovka 8.00,5 0.25,3
4. Vsevolod Lukianenkov Svetogorsk 8.06,2 0.31,0
5. Martti Koikkalainen HJK 8.19,5 0.44,3
6. William Jones 8.35,5 1.00,3
7. Miska Moisio 8.38,0 1.02,8
8. Erik Lipsanen 8.43,1 1.07,9
9. Antti Pajari 8.45,8 1.10,6
10. Atte Räikkönen Imatran Urheilijat 8.46,3 1.11,1
11. Sasu Piitulainen 8.46,8 1.11,6
12. Eeli Sikanen PEPO 07 8.51,1 1.15,9
13. Eero Lempiäinen 8.53,6 1.18,4
14. Kasper Moilanen PEPO 07 8.54,6 1.19,4
15. Eero Poikonen 9.03,3 1.28,1
16. Atte Lehtinen 9.03,8 1.28,6
17. Huugo Räty 9.08,3 1.33,1
18. Niila Nieminen Imatran Voima E1 9.14,6 1.39,4
19. Arttu Pakkanen 9.19,2 1.44,0
20. Eliel Rantanen 9.19,7 1.44,5
21. Rasmus Rintee 9.20,8 1.45,6
22. Juuso Kaskinen 9.36,0 2.00,8
23. Topi Pohjonen PEPO 07 9.36,4 2.01,2
24. Oskari Kymäläinen Imatran Voima E1 9.36,9 2.01,7
25. Maksim Kurilovich Sosnovka 9.47,6 2.12,4
26. Lauri Vento Imatran Voima E1 9.50,6 2.15,4
27. Lauri Rapanen 9.51,6 2.16,4
28. Leevi Kylliäinen PEPO 07 9.57,4 2.22,2
29. Veikka Tikka Imatran Voima E1 9.59,6 2.24,4
30. Aaro Tyrmi PEPO 07 10.06,2 2.31,0
31. Eerik Jormakka 10.13,2 2.38,0
32. Veikka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 10.30,3 2.55,1
33. Matias Jukka PEPO 07 11.16,1 3.40,9
34. Eemil Keskinen 12.06,2 4.31,0
35. Matias Tuominen 12.14,3 4.39,1
36. Joona Piirainen Imatran Voima E1 12.30,5 4.55,3
37. Nicolas Merritt PEPO 07 13.02,0 5.26,8
38. Nooa Kärnä 13.14,9 5.39,7
39. Aku Hirvonen 13.37,2 6.02,0
40. Jaakko Toijonen 14.05,0 6.29,8
41. Sulo Pöllänen 15.40,8 8.05,6

Poisjääneet 1
– 231. Toomas Häkkinen Imatran Voima E1

 

Tytöt 13 vuotta 2 km
====================

1. Pinja Yläharju Puumalan Viri 8.03,8
2. Aino Venäläinen Imatran Urheilijat 8.18,3 0.14,5
3. Kiia Karttunen Imatran Urheilijat 8.26,5 0.22,7
4. Veronika Kokhno RUS 8.31,1 0.27,3
5. Amalia Linden Anjalan Liitto 8.46,5 0.42,7
6. Meeri Riiali Imatran Urheilijat 9.05,7 1.01,9
7. Veera Moisio 9.08,1 1.04,3
8. Emma Syväoja 9.22,7 1.18,9
9. Emma Jones 9.36,8 1.33,0
10. Sofia Sund 9.43,6 1.39,8
11. Elizaveta Slesareva St. Ptersburg 9.58,3 1.54,5
12. Saara Partanen 10.03,2 1.59,4
13. Maija Pajari 10.03,7 1.59,9
14. Vilma Puhakka 10.37,4 2.33,6
15. Bella Korhonen 11.45,5 3.41,7
16. Vilma Malmi 12.07,2 4.03,4
17. Julia Huttunen 12.08,1 4.04,3
18. Kaisa Toijonen 12.15,7 4.11,9

Kilpailun ulkopuolella 2
— Linda Wallenius 12.32,2 4.28,4
— Anastasiia Sergeevicheva RUS 12.05,5 4.01,7

Keskeyttäneet 1
– 262. Emma Hentunen Lappeenranta
Poisjääneet 4
– 247. Salla Heinonen
– 255. Maiju Pötry
– 261. Oona Keinänen
– 264. Salla Ahonen

 

Pojat 13 vuotta 2 km
====================

1. Matti Mansikka Liperin Hiihtoseura 7.30,0
2. Joonatan Vallin 7.42,3 0.12,3
3. Joona Pulkkinen 7.46,0 0.16,0
4. Daniel Urpalainen Imatran Urheilijat 8.10,8 0.40,8
5. Alpo Poikonen 8.24,7 0.54,7
6. Roope Leppänen 8.36,3 1.06,3
7. Mikhail Vasilev Sosnovka 8.39,3 1.09,3
8. Ville Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 9.00,3 1.30,3
9. Jami Rinta-Jaskari 9.04,2 1.34,2
10. Joel Paatsjoki 9.07,1 1.37,1
11. Aapo Toijonen 9.19,4 1.49,4
12. Antti Kunari 9.21,8 1.51,8
13. Teemu Frilander 9.59,5 2.29,5

Poisjääneet 2
– 270. Anton Zlobin
– 277. Eetu-Iivari Sikanen PePo 05

 

 

X-RUN maastojuoksu T U L O K S E T 14.10.2017
Imatran Urheilijat ————— 23:46

Sija Nimi Seura Loppuaika Ero

Miehet 11,5 km
======================

1. Johannes Kohonen Saimaa Sport 44.44,2
2. Jonne Lakanen Nyrhilän Nykäys 45.02,0 0.17,8
3. Olli Ahonen Imatran Urheilijat 48.33,9 3.49,7
4. Andrey Popov Russia Rostek Vyborg 48.40,1 3.55,9
5. Pekka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 50.21,2 5.37,0
6. Vasilii Nikolaev St. Petersburg 51.58,0 7.13,8
7. Matti Huttunen Korven Honka 52.24,2 7.40,0
8. Aapo Ahonen Imatran Urheilijat 52.36,2 7.52,0
9. Jarkko Jauho Joutsenon Kullervo 52.48,9 8.04,7
10. Ismo Keskisaari Lappeenranta 53.02,8 8.18,6
11. Kaspars Kokins Imatran Urheilijat 53.39,6 8.55,4
12. Akseli Laatikainen Imatran Urheilijat 53.53,2 9.09,0
13. Miika Husu SK Vuoksi 54.23,9 9.39,7
14. Simo Puumalainen Joutsenon Kullervo 55.53,8 11.09,6
15. Davis Karhlin Imatra 56.25,7 11.41,5
16. Andrei Gustov Second Wind 56.58,0 12.13,8
17. Jouni Anttila Tampere 57.33,4 12.49,2
18. Ari Pasanen 58.23,7 13.39,5
19. Aleksey Bogdanov St. Petersburg 58.26,0 13.41,8
20. Mikko Tauriainen 58.35,1 13.50,9
21. Mika Ruotsala 58.37,2 13.53,0
22. Jukka Savolainen 59.12,7 14.28,5
23. Mikko Smolander 59.43,2 14.59,0
24. Dmitrii Bahtin St Petersburg 1.00.39,6 15.55,4
25. Petri Melander 1.01.08,5 16.24,3
26. Jussi Ranki 1.01.24,8 16.40,6
27. Juha Wallenius 1.01.29,1 16.44,9
28. Pekka Raatikainen Joutsenon Atlas 1.01.29,5 16.45,3
29. Mikko Paalumäki WillTri 1.01.40,7 16.56,5
30. Pekka Putto 1.01.53,3 17.09,1
31. Jari Tamski Fysioniska 1.02.34,0 17.49,8
32. Jyrki Korhonen 1.03.01,2 18.17,0
33. Jani Laine 1.03.17,0 18.32,8
34. Pasi Ahvonen 1.03.18,1 18.33,9
35. Sergey Kurilovich Sosnovka 1.03.42,2 18.58,0
36. Jani Laakso Juoksun Wuoksi 1.04.10,9 19.26,7
37. Juho Martiskainen SK Vuoksi 1.04.42,2 19.58,0
38. Grigori Savustjan WillTri 1.04.58,8 20.14,6
39. Reijo Mylläri 1.05.42,0 20.57,8
40. Riku Tuuha 1.05.44,4 21.00,2
41. Viacheslav Ershov Sosnovka 1.06.17,7 21.33,5
42. Petri Hannukainen 1.07.48,8 23.04,6
43. Aki Grönman 1.08.25,9 23.41,7
44. Juha Kortelainen 1.08.30,2 23.46,0
45. Juuso Mikkonen 1.08.52,7 24.08,5
46. Marko Toijonen 1.09.10,3 24.26,1
47. Jani Huttunen 1.09.10,8 24.26,6
48. Ismo Tynkkynen Punkaharjun Urheilijat 1.09.31,4 24.47,2
49. Aleksi Tikkanen 1.09.48,4 25.04,2
50. Kari Kakkola Juoksun Wuoksi 1.10.10,2 25.26,0
51. Ville Huuhtanen Deltabavaria 1.10.30,0 25.45,8
52. Jarkko Rautio Deltabavaria 1.10.30,4 25.46,2
53. Arvo Mankki Imatra 1.10.49,9 26.05,7
54. Jarkko Koistinen Lappeenranta 1.11.20,8 26.36,6
55. Jarno Nummisto 1.11.53,3 27.09,1
56. Juho Kimmo 1.15.09,4 30.25,2
57. Nick Jones 1.15.37,4 30.53,2
58. Konstantin Pavlov WillTri 1.15.58,6 31.14,4
59. Ilpo Niemi Ylämaan Pyrkijät 1.16.03,8 31.19,6
60. Tero Toikka Metsäkylän Kurssi 1.16.49,5 32.05,3
61. Timo Ritari Helsinki 1.18.01,7 33.17,5
62. Jukka Kupiainen WillTri 1.19.39,7 34.55,5
63. Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo 1.19.47,9 35.03,7
64. Joel Jantunen 1.19.56,9 35.12,7
65. Mikko Rautio Joutsenon Kullervo 1.26.25,8 41.41,6
66. Kari Asikainen 1.27.24,5 42.40,3
67. Jari Friman 1.27.53,5 43.09,3
68. Aleksander Balikov St Petersburg 1.36.16,1 51.31,9

Keskeyttäneet 1
– 319. Olli Kiuru
Poisjääneet 4
– 274. Kristian Backman Imatran Urheilijat
– 275. Jukka Roilas Holiday Club Saimaa
– 283. Aki Keskinen Imatran Urheilijat
– 304. Ville Ahonen Imatran Urheilijat

 

Naiset 11,5 km
======================

1. Moona Korkealaakso LUM 47.35,8
2. Pauliina Pohja Team Bike Hotel 52.30,5 4.54,7
3. Valeria Perminova Vyborg 58.41,2 11.05,4
4. Natalia Brovko Second Wind 58.59,1 11.23,3
5. Irina Guliaeva Saint Petersburg Northern 59.45,7 12.09,9
6. Evgeniia Protopopova Sosnovka 1.03.15,2 15.39,4
7. Katja Kuokka 1.04.43,7 17.07,9
8. Nina Melnikova RUS 1.05.04,2 17.28,4
9. Svetlana Kohonen Saimaa Sport 1.05.09,4 17.33,6
10. Inari Tamski Fysioniska 1.05.16,0 17.40,2
11. Jenna Karjalainen Holiday Club Saimaa 1.05.24,7 17.48,9
12. Hellevi Mankki Imatran Urheilijat 1.05.44,4 18.08,6
13. Elena Nikitina Sosnovka 1.05.50,7 18.14,9
14. Henna Haukka Parikkalan Urheilijat 1.06.33,0 18.57,2
15. Marja Korhonen 1.07.00,0 19.24,2
16. Anna Ahlqvist 1.08.27,9 20.52,1
17. Eija Matilainen 1.09.09,7 21.33,9
18. Tuula Pihlajaniemi Saimaa Trail Runners 1.09.47,8 22.12,0
19. Tiina Saareks 1.10.44,4 23.08,6
20. Katja Valkosaari 1.10.49,1 23.13,3
21. Daria Panyukhina Sosnovka 1.10.51,9 23.16,1
22. Tatiana Vasileva Sosnovka 1.11.06,7 23.30,9
23. Mariliina Hannukainen 1.11.34,4 23.58,6
24. Venla Vesikko Joutsenon Kullervo 1.14.35,3 26.59,5
25. Jenna Lehtinen 1.15.07,8 27.32,0
26. Satu Alavalkama 1.15.13,3 27.37,5
27. Iida Nuutinen 1.15.51,8 28.16,0
28. Päivi Harju-Eloranta 1.16.20,3 28.44,5
29. Marika Savolainen Saimaa trail runners 1.17.07,0 29.31,2
30. Tuija Tikkanen Lappeenranta 1.17.08,9 29.33,1
31. Pia Bryggare WillTri 1.19.39,2 32.03,4
32. Sanni Karhu WillTri 1.19.39,7 32.03,9
33. Minna Matikainen Fysioniska 1.20.32,5 32.56,7
34. Ekaterina Emakova Second Wind 1.20.34,8 32.59,0
35. Sanna Tiainen 1.20.57,4 33.21,6
36. Terhi Jantunen 1.21.13,7 33.37,9
37. Sanna Laine 1.21.21,2 33.45,4
38. Nina Popova Russia Rostek Vyborg 1.22.17,5 34.41,7
39. Hanna-Kaisa Salmi Lappeenranta 1.22.43,8 35.08,0
40. Jasmiina Pyysing 1.22.44,2 35.08,4
41. Janika Vesterinen Holiday Club Saimaa 1.22.53,4 35.17,6
42. Sari Huhtanen 1.23.32,4 35.56,6
43. Sari Peltonen VIP Love 1.23.41,6 36.05,8
44. Teija Schalin-Kupiainen 1.23.59,9 36.24,1
45. Elina Suominen 1.24.04,9 36.29,1
46. Tiina Kostiainen 1.24.06,8 36.31,0
47. Riikka Järvi 1.24.07,8 36.32,0
48. Katja Hämäläinen Ramirent 1.24.29,1 36.53,3
48. Riikka Tuuliainen Ramirent 1.24.29,1 36.53,3
50. Jenna Vartiainen 1.24.34,6 36.58,8
51. Anneli Vuorinen Lohja 1.24.55,9 37.20,1
52. Ulla Pakarinen Juoksun Wuoksi 1.25.24,7 37.48,9
53. Jessica Turkia 1.26.10,5 38.34,7
54. Laura Lamppu Turku 1.26.15,4 38.39,6
55. Anu Muhonen 1.26.21,5 38.45,7
56. Jenny Vartiainen Juoksun Wuoksi 1.26.47,2 39.11,4
57. Katariina Terävä Juoksun Wuoksi 1.27.37,3 40.01,5
58. Maarit Friman Kuerjoen Rysky 1.27.53,1 40.17,3
59. Johanna Muhonen 1.35.38,0 48.02,2
60. Kati Kuittinen VIP Love 1.35.49,0 48.13,2
61. Kateriina Mutkala VIP Love 1.35.50,7 48.14,9
62. Soile Vesikko Imatran Urheilijat 1.36.14,1 48.38,3
63. Ulla-Maija Melander 1.36.31,4 48.55,6
64. Teija Englund Turku 1.36.55,9 49.20,1
65. Päivi Haakana VIP Love 1.37.24,6 49.48,8
66. Saara Keränen 1.38.29,3 50.53,5
67. Tanja Kärkkäinen Juoksun Wuoksi 1.39.48,4 52.12,6
68. Kirsi Pääskyvuori Juoksun Wuoksi 1.40.48,6 53.12,8

Keskeyttäneet 1
– 339. Lotta Heikkonen
Poisjääneet 3
– 346. Mervi Pötry
– 382. Irina Shchipareva St. Petersburg
– 383. Tatiana Klabukova St. Petersburg

 

Pojat 15 v 11.5 km
==================

1. Saku Miettinen Joutsenon Kullervo 53.54,9
2. Rasmus Räikkönen Imatran Urheilijat 54.15,5 0.20,6
3. Eetu Korhonen SK Vuoksi 54.48,4 0.53,5
4. Max Ripatti Joutsenon Kullervo 56.52,4 2.57,5
5. Valtteri Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 59.46,5 5.51,6
6. Antti Kahari Lappeen Riento 1.00.33,0 6.38,1
7. Veeti Pellinen Joutsenon Kullervo 1.00.37,4 6.42,5
8. Juho Rautio Joutsenon Kullervo 1.19.40,1 25.45,2

Poisjääneet 1
– 104. Mika Karkkonen Imatran Urheilijat

 

Tytöt 15 v 11.5 km
==================

1. Emma Hietaranta 53.10,1
2. Tinja Lantta Lappeen Riento 58.27,2 5.17,1
3. Ada Kiiski Porvoon Urheilijat 1.00.54,0 7.43,9
4. Lotta Mattinen Joutsenon Kullervo 1.04.25,4 11.15,3
5. Sofia Soikkeli Espoon Suunta 1.10.52,8 17.42,7
6. Linnea Soikkeli Espoon Suunta 1.13.52,0 20.41,9
7. Mona Ripatti Joutsenon Kullervo 1.20.11,6 27.01,5
8. Oona Rautio Joutsenon Kullervo 1.26.22,4 33.12,3

Poisjääneet 2
– 110. Essi Urpalainen Imatran Urheilijat
– 117. Anastasiia Sergeevicheva St. Ptersburg

 

Miehet 23 km 23 km
==================

1. Sergey Shipunov Second Wind 1.31.54,1
2. Nikolai Brovko Second Wind 1.36.43,1 4.49,0
3. Mikko Turtiainen LUM 1.37.45,9 5.51,8
4. Pasi Asikainen Joutsenon Kullervo 1.40.07,7 8.13,6
5. Oskar Paakkarinen Yrjönkadun Martat 1.52.38,1 20.44,0
6. Janne Peippo Simpeleen Urheilijat 1.58.28,2 26.34,1
7. Mikko Kohonen Team korpimiehet 2.05.05,9 33.11,8
8. Mikhail Benevolenskiy Second Wind 2.05.39,0 33.44,9
9. Andrei Gudkov Sosnovka 2.05.41,3 33.47,2
10. Vladimir Sinitsyn 2.07.19,4 35.25,3
11. Ilia Vasilev Sosnovka 2.09.48,0 37.53,9
12. Juha Lindeman Team korpimiehet 2.12.39,2 40.45,1
13. Aleksander Makhov Sosnovka 2.13.35,5 41.41,4
14. Ismo Rossi Imatra 2.15.16,6 43.22,5
15. Samu Mutikainen 2.17.22,8 45.28,7
16. Jani Kervinen Team korpimiehet 2.21.17,9 49.23,8
17. Gleb Protopopov Sosnovka 2.25.01,1 53.07,0
18. Emilio Urpalainen IPS 2.27.56,7 56.02,6
19. Harri Haavisto WillTri 2.33.32,4 61.38,3
20. Topi Riikonen 2.36.55,0 65.00,9
21. Maksim Petrenko Second Wind 2.39.42,9 67.48,8
22. Ilkka Kettunen 2.48.24,7 76.30,6

Poisjääneet 2
– 4. Maxim Voronkov Galaxy St Petersburg Club
– 19. Esa Pesonen Rajan Urheilijat

 

Naiset 23 km 23 km
==================

1. Tiia Kuikka LUM 1.48.54,4
2. Anastasia Egorova Second Wind 1.55.50,6 6.56,2
3. Heidi Horttanainen Imatran Urheilijat 1.57.03,0 8.08,6
4. Ekaterina Kovalenko Sosnovka 2.21.45,4 32.51,0
5. Satu Puolakka Saimaa Trail Runners 2.25.14,2 36.19,8
6. Kaisa Sorsa Lappeenranta 2.25.15,1 36.20,7
7. Tanja Pesonen 2.29.29,8 40.35,4
8. Eija Pekonen 2.33.46,6 44.52,2
9. Päivi Friari SK Vuoksi 2.35.55,0 47.00,6
10. Marjut Vallin 2.43.40,9 54.46,5
11. Wilma Mantere 2.48.24,2 59.29,8

Keskeyttäneet 1
– 27. Anna Keskisaari Taipalsaaren Veikot
Poisjääneet 1
– 23. Anastasia Malakhovskaya Galaxy St Petersburg Club

 

Mainokset