Seuracupin finaalimatka

Lähdemme matkalle linja-autolla perjantaina 1.9. klo 16 urheilutalolta ja palaamme takaisin urheilutalolle lauantai-iltana n. klo 21.  Pysähdymme kerran meno- sekä tulomatkalla. Yövymme Hotelli Hellstenissä Espoossa.
Seuracupin finaali kisataan Espoossa Leppävaaran kentällä lauantaina 2.9.2017
Kilpailukalenteri.fi sivuilta löytyy kisan aikataulu.

Matkalla tarvitaan: kisaan tarvittavat kengät ja välineet, LÄMMINTÄ JA VETTÄPITÄVÄÄ vaatetusta, KISAKENTÄLLE SEURAVAATETUSTA PÄÄLLE (kisa-asu, tuulipuku, huppari jne. toimivia), peseytymisvälineet, lääkkeet tms. omat pakolliset tarvikkeet, mehua, matkustus illoille iltapala.

Joukkueeseen nimettyjen nuorten (myös varalla olevien) matkan omavastuu on 60 euroa / henkilö, joka sisältää bussimatkan, hotellimajoituksen aamupaloineen, lounaan kisakentällä. Omavastuun maksu IU:n tilille FI0510383000319788, viitenumerolla 4394 torstaihin 31.8 mennessä.
Bussiin mahtuisi vielä huoltajia mukaan. (meno paluu matkan omavastuu 20 euroa), (maksu kuten joukkueella) mutta majoitus on itse hankittava. Tiedustelut Kaisalle.

REIPASTA KISAMIELTÄ!
Ilmoitathan viime hetken voittamattomasta esteestä välittömästi Kaisalle valtonen.kaisa@gmail.com tai (040 480 8862).

 

Finaaliin valittu seuraava joukkue:

T11
150 m            Siiri Väyrynen
1000 m          Isabella Laverty
pituus            Emilia Huittinen
keihäs            Iida Suvanto
sukkula         Emilia Huittinen, Eevi Laatikainen
Varalle:         Jenni Konnu, Emma Moilanen

T13
60 m aj.         Meeri Riiali
1000 m          Salla Ahonen
korkeus         Anni Konnu? (Miisa Huuhtanen)
moukari        Senja Ojalainen
sukkula         Erika Lankinen, Nelli Anttonen
Varalle:          Miisa Huuhtanen

T15
80 m aj.         Maiju Nousiainen
2000 m          Kiia Karttunen
seiväs            Ilona Repo
kuula             Hilla Mikkilä
1000 m kilpakävely Essi Urpalainen
sukkula         Maiju Nousiainen, Milla Uitti
Varalle:          Anniina Kuukka

N17
200 m            Aino Venäläinen
pituus            Milka Riiali
kuula             Salla Hovatov
sukkula         Vilma Moilanen, Aino Venäläinen
varalle:          Juulia Kokko

P11
150 m            Juho Venäläinen
1000 m          Joonatan Venäläinen
pituus            Eeli Valtonen
keihäs            Teemu Sinkkonen
sukkula         Eeli Valtonen, Juho Venäläinen
Varalle:

P13
60 m aj.         Joonatan Vallin
1000 m          Matti Mansikka
korkeus         Sisu Mikkilä
moukari        Vini Aarnikko
sukkula         Niklas Laverty, Sisu Mikkilä
Varalle:

P15
100 m aj.       Lauri Honkanen
2000 m          Mika Karkkonen
seiväs            Otso Mikkilä
kuula             Lauri Kykkänen
sukkula         Lauri Kykkänen, Mika Karkkonen
Varalle:         Niklas Multanen

M17
200 m            Vili Valtonen
pituus            Otto Pulkkinen
kuula             Eero Virtanen
sukkula         Otto Pulkkinen, Vili Valtonen

Bussissa, majoituksessa sekä kilpailussa mukana olevat huoltajat: Paavo Konnu, Kristiina Repo, Juuso Havia, Pia Nousiainen, Kaisa Valtonen, Lauri Asikainen
Lisäksi kisapaikalla Satu Piironen.

 

 

Mainokset