YLEISURHEILUN SEURACUP 10.8.

Seuracupin 2. osakilpailu kisattiin Karhumäellä tänään. IUn joukkue teki todella hienon suorituksen. Voitti toistamiseen piirikilpailussa rakkaan naapurin LUMin. Piirikisojen yhteispisteet IU 27290 ja LUM 26959 lopulliset sijoitukset 10. ja 11. PÄÄSIMME SIIS FINAALIIN! ONNITTELUT KAIKILLE JOUKKUEEN NUORILLE, PISTEET TEHTIIN YHDESSÄ JA KAIKKIEN MUKANA OLO OLI TÄRKEÄÄ LOPPUTULOKSEN KANNALTA. KIITOKSET MYÖS NUORTEN TAUSTAJOUKOILLE JA TOIMITSIJOILLE!
Harjoitukset talven ja kesän aikana eivät ole menneet hukkaan. Seuracupin finaali on
la 2.9. Espoon Leppävaarassa!
mm. tulokset löytyy alta…

Tässä joukkue mikä sen teki:

20170810_203030

EKY Seuracup osa 2
Karhumäen urheilukenttä
10.8.2017

TULOKSET

Pisteet, 2. osakilpailu:
1) Imatran Urheilijat 14064, 2) Lappeenrannan Urheilu-Miehet 14036, 3) Parikkalan Urheilijat 1300, 4) Joutsenon Kullervo 866

P11 150 m

Tuuli: +1,8

1. Joonatan Venäläinen 2006 ImU 22,36
2. Aatu Pohjonen 2006 LappUM 23,72
3. Vini Aarnikko 2007 ImU 24,64
Otto Minkkinen 2007 LappUM DNS
Mikael Venäläinen 2008 ImU DNS

P11 60 m aj

Tuuli: +1,4

1. Manu Parikka 2006 ImU 10,78
2. Erik Lipsanen 2006 LappUM 10,87
3. Oskari Kuusisto 2008 ImU 12,58

P11 Korkeus

1. Aleksi Hilska 2006 LappUM 136
120 123 126 129 131 133 136 139
O O XO O XO O XXO XXX
2. Eeli Valtonen 2006 ImU 114
090 096 102 106 110 114 117
O O O O O O XXX
3. Atte Räikkönen 2006 ImU 106
090 096 102 106 110
O O O XO XXX

P11 Kuula

1. Teemu Sinkkonen 2006 ImU 9.43
9.43 9.31 X X
2. Joel Peltonen 2008 LappUM 4.89
4.89 4.41 4.80 4.55

P13 200 m

Tuuli: +0,5

1. Juho Venäläinen 2006 ImU 29,27
2. Roope Kuparinen 2005 LappUM 33,15

P13 60 m aj

Tuuli: +0,2

1. Joonatan Vallin 2004 ImU 10,73
2. Eetu Pohjonen 2004 LappUM 11,16

P13 1000 m kävely

1. Lauri Nokkala 2005 LappUM 7.05,38

P13 Pituus

1. Sisu Mikkilä 2004 ImU 5,21 +1,1
X 5,21 X 5,17
+1,1 0,0
2. Lauri Nokkala 2005 LappUM 4,02 +1,6
3,77 3,76 4,02 3,80
+1,8 +0,1 +1,6 0,0
Oliver Jaatinen 2004 ParikkU DNS
P13 Kuula

1. Kasper Karhunen 2004 LappUM 10,13
9,18 9,41 10,13 X
2. Juho Suvanto ImU 9,84
9,61 X 9,39 9,84
3. Oliver Jaatinen 2004 ParikkU 8,26
8,26 X 7,59 7,35

P15 300 m

1. Lauri Kykkänen 2002 ImU 42,30
2. Joni Loukkojärvi 2003 LappUM 43,10
3. Rasmus Räikkönen 2003 ImU 48,53
Akseli Eskelinen 2003 LappUM DNS

P15 100 m aj

Tuuli: +1,3

1. Konsta Rutonen 2004 LappUM 14,78
2. Mika Karkkonen 2002 ImU 22,19

P15 Kolmiloikka

1. Christian Nevametsä 2002 ImU 11,00 +1,7
X 10,66 11,00 10,78
-1,2 +1,7 -0,9
2. Aapo Vainikka 2002 LappUM 10,95 +0,5
10,95 10,88 X 10,27
+0,5 +1,6 -0,2 -1,5
3. Erkko Pulli 2002 LappUM 10,13 +1,8
9,96 10,13 9,96 9,66
+0,9 +1,8 +1,7 +1,5
4. Niklas Multanen 2003 ImU 9,60 +1,5
9,60 9,32 X 9,53
+1,5 -2,2 +1,2
Kilpailun ulkopuolella
Otto Pulkkinen 2001 ImU 13,06 +0,2
12,98 13,02 13,06 12,99
+1,0 +1,1 +0,2 +1.2

P15 Moukari

1. Lauri Honkanen 2003 ImU 30,66
30,66 X X X
2. Topi Hatakka 2003 LappUM 20,93
19,98 20,93 X X
Kilpailun ulkopuolella
Arttu Härkönen 2003 SavonlRie 59,62
59,62 58,28 X X

M17 800 m

1. Kaapo Kummunsalo 2000 LappUM 2.13,62
2. Akseli Tyystjärvi 2001 ImU 2.14,91
3. Saku Miettinen 2002 JoutsKu 2.16,01
4. Joona Husu 2001 ImU 2.22,58

M17 Seiväs

1. Otso Mikkilä 2002 ImU 260
220 230 240 250 260 270
O O – XXO O XXX
2. Martti Hyvärinen 2004 LappUM 240
220 230 240 250
O O O XXX

M17 Keihäs

1. Vili Valtonen 2000 ImU 58,82
X 56,72 X 58,82
2. Otto Pulkkinen 2001 ImU 57,26
54,26 54,83 56,94 57,26
Antti Parkkonen 2001 LappUM DNS

Kilpailun ulkopuolella
Akseli Tyystjärvi 2001 ImU 46,32
40,44 42,36 46,32 43,40

T11 150 m

Tuuli: +3,1

1. Maisa Luostarinen 2006 LappUM 22,90
2. Peppi Pyyhtiä 2007 LappUM 23,85
3. Iida Suvanto 2007 ImU 24,37
4. Janette Kaplas 2008 LappUM 25,92
Venla Räikkönen 2007 ImU DNS

T11 60 m aj

Tuuli: +0,3

1. Tuuli Viuhko 2006 LappUM 11,74
2. Siiri Väyrynen 2006 ImU 11,82
3. Eevi Laatikainen 2006 ImU 11,84
4. Sara Kyllönen 2007 LappUM 12,07
5. Saimi Kivelä 2006 LappUM 12,57

T11 1000 m kävely

1. Emma Moilanen 2007 ImU 6.20,35
2. Venla Räikkönen 2007 ImU 6.24,07
3. Kiira Karttunen 2008 ImU 6.28,52
4. Saimi Kivelä 2006 LappUM 8.19,31

T11 Korkeus

1. Emilia Huittinen 2006 ImU 126
106 110 114 117 120 123 126 129
O O O O O O XO XXX
2. Jenni Konnu 2006 ImU 126
114 117 120 123 126
O O O O XXO
3. Hanna Sedig 2006 LappUM 114
102 106 110 114 117
O O XO XO XXX
4. Siiri Isbom 2006 LappUM 114
090 096 102 106 110 114 117
XO O O XO O XO XXX
5. Iida Karhunen 2008 LappUM 110
090 096 102 106 110 114
O O XO XXO XXO XXX
6. Veera Heinonen 2007 LappUM 106
090 096 102 106 110
O O O O XXX

T11 Kuula

1. Veera Vallin 2006 ImU 7.43
6.48 7.26 7.43 7.41
2. Peppi-Lotta Kotilainen 2006 LappUM 4.86
4.85 4.72 4.86 X
3. Ida Valkendorff 2007 LappUM 4.44
4.09 4.17 4.44 4.18
4. Sanni Niinimäki 2007 LappUM 3.98
3.86 3.73 3.98 3.85
Maisa Sorsa 2007 LappUM DNS

Kilpailun ulkopuolella
Vilma Härkönen 2006 SavonlRie 8.76
8.76 8.53 X X

T13 200 m

Tuuli: +0,3

1. Aino Venäläinen 2004 ImU 28,77
2. Anniina Piitulainen 2004 LappUM 30,48
3. Anni Berg 2004 LappUM 30,79
4. Minttu Ahvo 2005 ImU 32,05
Anja Kalenius 2005 ImU DNS
Natalia Väisänen ImU DNS

T13 60 m aj

Tuuli: +2,0

1. Meeri Riiali 2005 ImU 10,03
2. Elisa Hilska 2004 LappUM 10,52
3. Ella Turtiainen 2004 LappUM 11,39
4. Anne-Karin Kilkki 2005 LappUM 11,95
Anni Konnu 2004 ImU DNS

T13 1000 m kävely

1. Anja Kalenius 2005 ImU 6.15,65
2. Tuuli Summanen 2005 LappUM 6.20,71
3. Jonna Issakainen 2004 ImU 6.28,97
4. Jasmin Turunen 2005 LappUM 6.58,25
5. Anne-Karin Kilkki 2005 LappUM 8.09,82

T13 Pituus

1. Nelli Anttonen 2004 ImU 4,22 0,0
4,10 4,22 4,17 4,00
+2,4 0,0 +0,6 +1,1
2. Emmi Karttunen 2005 ImU 4,18 -0,5
4,18 X X X
-0,5
3. Tytti Repo 2005 JoutsKu 3,86 0,0
3,68 3,76 3,60 3,86
+3,4 0,0 +0,3 0,0
4. Rosa Valkendorff 2004 LappUM 3,80 0,0
X 3,80 X X
0,0
5. Saana Laihanen ImU 3,54 +1,7
3,54 X 3,16 3,29
+1,7 +0,6 0,0
Pinja Tahvanainen 2005 LappUM DNS
T13 Kuula

1. Anna Hietaranta 2005 LappUM 8,55
X 7,11 8,55 7,50
2. Tuuli Summanen 2005 LappUM 8,52
8,17 8,52 8,51 8,37
3. Erika Lankinen 2004 ImU 7,78
7,46 6,74 7,17 7,78
4. Miisa Huuhtanen 2004 ImU 7,30
7,30 7,29 7,05 6,92
5. Senja Ojalainen 2005 ImU 6,65
6,40 6,65 6,34 6,44
6. Miia Hottinen 2005 ImU 6,56
5,54 6,56 6,05 6,13
7. Essi Niinimäki 2005 LappUM 6,26
6,26 6,09 6,07 6,23
8. Miima Matikainen 2005 ImU 5,92
5,69 5,31 5,92 5,80
Tytti Repo 2005 JoutsKu DNS

T15 300 m

1. Moona Korkealaakso 2002 LappUM 42,04
2. Maiju Nousiainen 2003 ImU 44,73
3. Rebecca Nisonen 2002 LappUM 45,37
4. Annette Sinkkonen 2003 LappUM 46,21
5. Julia Piepponen 2002 ImU 47,31
Nella Teittinen 2003 LappUM DNS
Kilpailun ulkopuolella
Tanja Kokkonen 2002 LappUM 44,28

T15 80 m aj

Tuuli: +0,4

1. Tanja Kokkonen 2002 LappUM 11,60
2. Sani Rantalainen 2002 LappUM 12,21
3. Milka Riiali 2002 ImU 13,54
4. Bea Ek 2003 LappUM 13,93
5. Linda Laine 2003 LappUM 14,92

T15 1000 m kävely

1. Essi Urpalainen 2003 ImU 5.44,91
2. Maiju Sederholm 2003 LappUM 5.50,39

T15 Kolmiloikka

1. Emma Weckström 2002 LappUM 11,61 0,0
11,61 11,51 11,20 X
0,0 -0,5 +0,5
2. Maiju Sederholm 2003 LappUM 9,92 -1,0
X X 9,92 X
-1,0
3. Milla Uitti 2003 ImU 9,65 +0,5
9,09 9,65 X 9,21
0,0 +0,5 +0,5
4. Anniina Kuukka 2003 ImU 8,96 -0,6
8,96 X X X
-0,6
Noora Tiainen 2002 LappUM DNS

Kilpailun ulkopuolella
Linda Ahola 2000 ImU 8,29 +1,7
8,11 8,29 8,06 8,16
-1,2 +1,7 -1,0 +2,0
Veera Alvoittu 2000 ImU 8,19 0,0
X 7,67 8,19 X
+3,0 0,0

T15 Moukari

1. Eeva Laine 2002 LappUM 36,72
31,99 X X 36,72
2. Sini Tiussa 2003 ImU 33,91
X 32,99 33,91 X
3. Henna Pirinen 2003 ParikkU 30,29
30,29 25,98 X 29,05
Kilpailun ulkopuolella
Minttu Kovanen 2002 SavonlRie 49,96
49,57 49,96 48,89 49,36

N17 800 m

1. Riina Heikkonen 2001 LappUM 2.24,51
2. Emma Hietaranta 2003 LappUM 2.25,69
3. Emma Liikkanen 2001 LappUM 2.44,45
4. Kiia Karttunen 2004 ImU 2.56,10
5. Veera Alvoittu 2000 ImU 3.13,02
Laura Laatikainen 2001 ImU DNS

N17 Seiväs

1. Venla Peltola 2001 LappUM 350
320 340 350 361
O XO XXO XXX
2. Vilma Moilanen 2001 ImU 250
210 220 230 240 250 260
O O O O XXO XXX
3. Ilona Repo 2004 ImU 190
190 200
O XXX

N17 Keihäs

1. Nea Roiha 2002 ParikkU 37,04
37,04 34,23 36,99 35,54
2. Minttu Mattinen 2000 LappUM 34,51
34,51 31,58 32,61 33,17
3. Salla Hovatov 2001 ImU 27,99
27,99 25,07 27,57 23,77
4. Juulia Kokko 2001 ImU 18,79
18,79 18,08 17,06 18,11
Kilpailun ulkopuolella
Venla Peltola 2001 LappUM 44,88
39,03 43,67 40,76 44,88

MIXED11 4 x 600 m

1. Imatran Urheilijat 1 8.22,18
Eeli Valtonen, Eevi Laatikainen, Joonatan Venäläinen, Iida Suvanto
2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 8.26,64
Aatu Pohjonen, Katja Honkanen, Aleksi Hilska, Tuuli Viuhko
3. Imatran Urheilijat 2 9.04,45
Manu Parikka, Siiri Väyrynen, Atte Räikkönen, Emma Moilanen
4. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2 9.44,44
Erik Lipsanen, Iida Karhunen, Joel Peltonen, Saimi Kivelä

MIXED13 4 x 600 m

1. Imatran Urheilijat 1 7.46,17
Sisu Mikkilä, Meeri Riiali, Joonatan Vallin, Erika Lankinen
2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 8.01,53
Eetu Pohjonen, Anni Berg, Lauri Nokkala, Tuuli Summanen
3. Imatran Urheilijat 2 8.43,47
Juho Suvanto, Jonna Issakainen, Daniel Urpalainen, Minttu Ahvo
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2 DNS
Roope Kuparinen, Essi Niinimäki, Jasmin Turunen

MIXED15 4 x 800 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1 9.55,27
Joni Loukkojärvi, Rebecca Nisonen, Konsta Rutonen, Moona Korkealaakso
2. Imatran Urheilijat 1 10.57,92
Mika Karkkonen, Sini Tiussa, Lauri Honkanen, Maiju Nousiainen
Kilpailun ulkopuolella
Imatran Urheilijat 2 12.04,49
Rasmus Räikkönen, Essi Urpalainen, Otso Mikkilä, Milla Uitti

 

Mainokset